salone2 tit

Začiatok výstavy Salone del Mobile.Milano, ktorú otváral po prvý raz prezident republiky predurčil, že ide o skutočne veľkolepú udalosť. Miláno, ktoré preberá úlohu hlavného mesta dizajnu a dizajnovej kultúry od 4. do 9. apríla 2017 tak privíta v exhibičnom centre Firra Milano odborníkov a nadšencov dizajnu. Súbežne v tomto čase prebieha 5 akcií: Euroluce, Workplace3.0, Salone Satellite, International Furnishing Accessories Exhibition a Salone Internazionale del Mobile.


Euroluce- 29. ročník Euroluce predstavuje najlepšie svietidlá na trhu; od dekoratívnych produktov po svetelno-technické produkty- využívajúce v priemysle, na ulici, divadlách a nemocničných svetelných sektoroch- rovnako ako svietidlá a domáce automatické systémy, svetelné zdroje a svetelné softvérové aplikácie, všetky so zameraním na úsporu energie, udržateľnosť a „svetelné znečistenie“.

salone6

Workplace3.0 – 18. ročník je založený na inovatívnom koncepte vybudovanom na dizajne a technológiách pre navrhovanie pracovných priestorov a toto podujatie odpovedá na turbulentnú zmenu vo svete práce a najnovšie dopyty trhu. Exhibícia predvedie konečné riešenia pre úrady, banky, poisťovne, pošty a verejné priestory; stoličky pre firmy a komunitné priestory, akustické produkty, vnútorné prvky a doplnky, doplnky v kancelárskom nábytku, audio- vizuálne technológie a technické a bezpečnostné systémy.

Salone Satellite je neodmysliteľnou súčasťou výstavy. Prináša výber najlepších mladých dizajnérov z 5 kontinentov spolu s podnikateľmi, architektmi, interiérovými dizajnérmi a tlačou. Téma 20-teho ročníka je otázka: „Dizajn je...?“, ktorá svojou jednoduchosťou a súčasne záhadnosťou podporuje kreativitu človeka.

salone8

International Furnishing Accessories Exhibition predstavuje detaily, ktoré podškrtnú a menia celkový vzhľad nábytku.
Umelecké diela a nádherný mix materiálov, ktorý dodáva domovom dotyk osobitosti. Tento rok návštevník môže vidieť doplnky – od hodín cez maľby až po koberce; dekoratívne predmety- keramika, striebro, drevo; textílie- závesy, obrusy, posteľné prádlo.

Salone Internazionale del Mobile
Škála produktov, ktoré kombinujú kvalitu a technológiu, vytvorené kreativitou lídrov v danom sektore. Úspech rozvoja ich obchodu je založený na rozvoji inovatívnych produktov a riešení nábytku do domácnosti.

Zdroj: Salone del Mobile.Milano