interierova skladacka mModerné svietidlá sú súčasťou čistého, jednoduchého a štýlového bytového príslušenstva, ktoré vytvára v interiéri sofistikovanú atmosféru.

Sandro Santantonio pre Lucente - SemjaseProstredníctvom správneho výberu svietidiel je možné nielen jednoznačne prezentovať štýl bývania, ale aj vyvolať pocit spokojnosti a šťastia.


Stropné

Existujú v mnohých rozmeroch a vzrušujúcich štýloch – sú perfektnou voľbou, ako dodať šarm každej miestnosti. Veľké stropné svietidlá spĺňajú požiadavky na svetelnú pohodu, kým menšie typy sa na dosiahnutie bohatého efektu výborne kombinujú s inými svetelnými zdrojmi. Zvláštne postavenie má v tejto kategórii kryštálový luster, ktorý ľudstvo fascinuje stáročia. Hoci je dnes jeden z najstarších symbolov spoločenského postavenia a bohatstva oveľa dostupnejší, stále pripomína svet aristokratov.


Stojanové

Navodzujú príjemnú atmosféru a vytvárajú upokojujúce prostredie domova. Dotvárajú vzhľad a tlmenú atmosféru miestnosti a zároveň poskytujú dostatočné osvetlenie určitých miest. Oblúkové lampy, ktoré môžu plniť aj funkciu hlavného osvetlenia, dosiahli vrchol popularity medzi stojanovými svietidlami už v polovici minulého storočia. Dokonalé vyhotovenie so zmyslom pre detail, výškovo nastaviteľné, otočné rameno a zabudovaný smievač robia z tohto typu svietidla nielen dizajnový, ale najmä praktický doplnok miestnosti.


Text: Ivona Partmanová
Foto: Archív firiem

Viac sa docčítate na stranách 136-139


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2013