o hluku uz nebudete pocut mUrčite to poznáte. Prídete po rušnom pracovnom dni domov a tešíte sa na zaslúžený relax.

o hluku uz nebudete pocutPo príchode domov však zistíte, že ste sa tešili zbytočne. Pretože v bytovom dome nežijete sami. Za vašimi stenami bývajú susedia a na hluk majú často iný názor ako vy.


Je veľa spôsobov riešenia tohto problému. Poznáme jeden, ako susedov umlčať raz a navždy. Nebojte sa, nebudeme vás nabádať na niečo nekalé. Prinášame vám jednoduchý, elegantný a cenovo prijateľný spôsob. Ak sa rozhodnete rekonštruovať svoj byt, využite stavebný systém Rigips, s ktorým je práca rýchla a čistá, bez veľkého neporiadku. Získate dokonalo rovné a hladké steny a do medzery medzi múrom a sadrokartónom elegantne skryjete elektroinštalácie. Hlavne však môžete zabudnúť na hluk od susedov.


Modrá doska – dokonalá zvuková izolácia

Ideálnym riešením pri rekonštrukcii bytu sú akustické systémy Rigips. Vďaka modrej sadrokartónovej akustickej doske účinne vyriešia akustiku v interiéri. Obmedzujú prenos zvuku medzi jednotlivými miestnosťami a v systémovom riešení dosahujú vysoké akustické hodnoty. Potvrdili to aj testy v špecializovaných skúšobných ústavoch. Aby ste vo svojom byte dosiahli čo najlepšie akustické hodnoty, dbajte predovšetkým na výber vhodných komponentov a tiež na správnu montáž podľa technologických zásad Rigips. Odporúčame osloviť vyškolené montážne firmy, pretože len tak sa vyhnete neodbornej práci. Zoznam odborníkov na montáž sadrokartónových akustických dosiek nájdete na stránke www.rigips.sk, kde je aj zoznam predajných miest s kompletným sortimentom Rigips v rámci celého Slovenska. Akustické systémy Rigips sa používajú na montáž medzibytových priečok, podhľadov, vnútorných priečok a predstien v interiéri. Na steny zo sadrokartónu môžete bez zábran vešať aj ťažké predmety (televízor, poličky, obrazy, kuchynskú linku, atď.). Dôležité však je, aby ste zvolili vhodnú konštrukciu a upevňovacie prostriedky.

Viac sa dočítate na strane 121 – 123

TEXT: Mgr. Katarína Matovičová
FOTO: Rigips


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012