konecne doma mAko by ste si zariadili dom, keby ste boli svetovou jednotkou na poli interiérovej tvorby?

konecne domaKelly Hoppen, popredná britská dizajnérka, si pred časom zaobstarala svoj vysnívaný domov v londýnskej štvrti Notting Hill. Hovorí však, že rozdiel medzi zákazkou „zvonku" a navrhovaním vlastného bytu v podstate nejestvuje.


„Samozrejme, ak riešite vlastný byt, máte oveľa viac slobody. Ale princíp zostáva rovnaký. Najskôr určíte základnú schému neutrálnych farieb, pokračujete kombináciou štýlov Východu a Západu, ako aj určením materiálov a štruktúr, aby ste nakoniec vytvorili niečo nadčasové a elegantné," vysvetľuje Kelly, ktorá zariaďovala dom aj známym britským osobnostiam. Naoko to síce vyzerá jednoducho, v skutočnosti to vyžaduje cit a talent vytvoriť bývanie, v ktorom všetko pôsobí nenútene, a zároveň dostatočne originálne, aby hovorilo: „Toto je môj dom – toto som ja."


Z domácej kuchyne

Pri navrhovaní vlastného bytu využila Kelly Hoppen svoje viac ako 30-ročné skúsenosti. Dom zariadila striedmo, ale s výdatnou dávkou svojho autorského rukopisu. Dizajnu teda nechýba charakteristický vzorec – biele steny, posuvné dvere a podlahy z tmavého dreva, liata živicová podlaha v sivom odtieni. Nábytok ponúka eklektický kokteil, namiešaný z vlastnej kolekcie domácej panej (Kelly Hoppen Home Collection) a vintage kúskov z "blších" trhov. "Som zbláznená do nábytku v štýle vintage," priznáva Kelly. Dôležitým aspektom domu je aj prirodzené denné svetlo, ktoré preniká celým interiérom. Dopĺňa ho nenápadné umelé osvetlenie zabudované v strope a stenách. Oživenie však poskytujú aj textílie, napríklad na mieru vyrobené tmavé poťahy sedačiek, zamatové vankúše a jemné saténové závesy.


„Som zbláznená do nábytku v štýle vintage," hovorí majiteľka aj autorka interiérového riešenia Kelly Hoppen.


Text: Anna Salvová
Foto: Mel Yates

Viac sa dočítate na stranách: 60-65


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2013