Komín HELUZ SMART mn smartheluz 5Novinka rozširuje ponuku komínových kompletov firmy HELUZ. Už názov tohto produktu napovedá, že ide o mimoriadne šikovný a praktický výrobok. Prednosťou komínového systému HELUZ SMART sú jeho minimalistické rozmery a kompatibilita s veľkou väčšinou bežných spotrebičov.

Zjednodušuje inštaláciu

Certifikovaný komínový systém HELUZ SMART je charakteristický svojím praktickým vyhotovením. Kombinuje totiž pôdorys s rozmermi 32 × 32 cm s obľúbenými priemermi krbovej vložky 160 mm a 180 mm. Vďaka tomu zmenšuje zastavanú plochu najmä tam, kde je nedostatok miesta. Systém sa skladá z jednodielnej keramickej tvárnice a izostatickej vložky, ktorá je izolovaná už z výroby. HELUZ SMART tak spĺňa požiadavky na kompaktnosť, variabilitu a jednoduchú inštaláciu. „Toto riešenie znižuje počet krokov pri montáži, eliminuje chyby pri výstavbe a výrazne ju zrýchľuje. Výrobok je ľahký, dobre sa s ním manipuluje a zmestí sa aj do menších prestupov striech a stropov,“ vysvetľuje Oliver Kapci, technický poradca spoločnosti HELUZ.

 

Komín HELUZ SMART mn smartheluz 4

 

Systém pre rôzne typy spotrebičov

Nový komínový systém je určený pre všetky bežné spotrebiče primárne určené pre novostavby, ktoré majú prirodzený aj nútený odvod spalín. Zvládne pevné, plynné i kvapalné palivá, suchú i mokrú prevádzku. Týmto univerzálnym riešením vychádza spoločnosť HELUZ v ústrety všetkým stavebníkom, ktorí vyberajú vhodný komín pre konkrétny typ vykurovacieho spotrebiča a zároveň riešia nedostatok miesta. Praktická stránka kompletu je skutočne dotiahnutá do detailov, čoho dôkazom je napríklad kondenzačná jímka, ktorú HELUZ rovno dodáva aj so zátkou na jednoduché zabezpečenie prípadnej suchej prevádzky.

 

Komín HELUZ SMART JHP 1 Komín HELUZ SMART mn smartheluz 6

 

Bezpečná medzera 30 mm

Kvalitné materiály zaručujú odolnosť komína pri vyhorení sadzí a proti teplotným šokom. HELUZ SMART odolá aj agresívnym spalinám a kondenzátom. Spaliny odvádza bezpečne a spoľahlivo do voľného ovzdušia, konštrukcia však neumožňuje prisávanie vzduchu k spotrebiču. Požadovaná medzera medzi komínovým plášťom a horľavým stavebným materiálom je 30 mm.

Komínový komplet HELUZ možno podľa želania investora rozšíriť o ďalšie komponenty – rôzne typy komínového ukončenia. Pre energeticky úsporné, pasívne a nulové domy je k dispozícii parotesný prestup na bezpečné napojenie parozábrany na komínové teleso.

 

Komín HELUZ SMART mn smartheluz 2 Komín HELUZ SMART mn smartheluz 2

 

Prečo zvoliť komíny HELUZ?

Komínové systémy HELUZ boli ako prvé na Slovensku certifikované podľa európskej normy. Umožňujú znížiť medzeru medzi komínom a horľavými materiálmi až na 30 mm, a to pri zachovaní stopercentnej požiarnej bezpečnosti. Všetky komponenty sú dostupné skladom a pripravené na skompletizovanie, čo umožňuje maximálne skrátiť dobu dodania.

Viac informácií: www.heluz.sk