Foto12 tit

Už tretí rok aprílový Zlín ožil vďaka kooperácii študentov Fakulty multimediálnych komunikací z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a dizajnových firiem. Tento ročník si pre Zlín pripravili 6-dňovú ochutnávku toho najlepšieho zo sveta dizajnu. Načrieť sme smeli nielen z architektúry a interiéru, ale aj kultúry a športu. Zlín design week hasil smäd po rozkoši z funčnej krásy, pobavil aj vzdelával...

Zastrešujúcou témou Zlín Design Week bolo “Obmedzenie”. “Obmedzovať nikoho nechceme, naopak bez obmedzení posúvame hranice našich možností. Veľmi sme sa tešili na všetky naše výstavy, ktoré sa aj tentokrát podriadili danej téme,” vyjadrila sa o  najväčšom festivale dizajnu na Morave jedna z organizátoriek, hlavná manažérka projektu Nikola Timkovičová. Zúčastniť sme sa mohli piatkového Opening – u, celotýždenných prednášok alebo workshopov s názvom “Vepřo knedlo design”, vernisáží, PechaKucha Night aj galavečera Best in Design. Okrem Zlínskeho zámku, kde boli umiestnené jednotlivé výstavy študentov, sme tiež mohli navštíviť na Námestí mieru prezentácie firiem vo výstavných CITY moduloch. Konkrétne to boli inštalácie od firmy TON, Fatra, Český a moravský sklársky klastr, vrátane Brokis, JANOŠÍK OKNA-DVEŘE, Obzor, Rim, Elements alebo Tescoma.

Foto12 1

CITY MODUL - Centrum ELEMENTS – Kúpeľne

Centrum domovej techniky Elements pre moderný interiér ponúka kompletný servis pod jednou strechou. Poskytuje zázemie nielen investorom, ale tiež aj architektom, projektantom a montážnym firmám, ktorým prináša aktuálnu ponuku najmodernejších technológií a dizajnov… Inštalácia “Ríša snov”, kde kúpeľňa nie je miestom len na kúpanie, ale aj hravým priestorom vytvorený v súlade s prírodou, ktorý osloví všetky generácie. Expozícia inšpirovaná Alenkou v ríši divov bezchybne kombinuje wow efekt s funkčnosťou.

1333

CITY MODUL - RIM – Dizajnový kancelársky nábytok

Spoločnosť RIM CZ, s.r.o. vznikla v roku 1991 s podnikateľským zámerom vyrábať vlastné kancelárske stoličky. Inštalácia reprezentuje výnimočný dizajn, perfektné prepojenie techniky a ergonómie sedenia sú ako zvyčajne silnou stránkou skupiny talianskych dizajnérov a technikov zo skupiny Massima Costaglia Design Group. Sedací nábytok TEA záskala celosvetovú cenu za design Red Dot Design Award  a cenu za vydarený design Nábytok roku 2017.

IMG 2s0170429 203204

IMG 20170421 111451

CITY MODUL – TON – Ručne ohýbaný nábytok

Lounge kreslo Split od TONu vzniká unikátnou technológiou ručne ohýbaným drevom. Inštalácia štúdia deForm podčiarkuje ale aj jeho precízne čalúnenie, ktoré bolo podnetom pre získanie titulu Red Dot.

dd1821754ddd4 10208483668841679 1833790632 n

CITY MODUL – Český a moravský sklársky Klastr – Brokis

Inštalácia Česko moravského sklárskeho klastru sa nachádzala v dvoch moduloch. V tom prvom vystavovala česká rodinná firma Brokis, ktorá vychádza zo storočia udržovanej tradície českého sklárstva. Vystavené boli kolekcie Shadows a Whistle. Rada Shadows je inšpirovaná francúzskymi ateliérovými svetlami, Whistle pripomínajú svojím tvarom sklárske píšťaly. Druhý modul je venovaný vede, výskumu a inováciám v sklárskom priemysle.

1

22

CITY MODUL – JÁNOŠÍK - OKNÁ DVERE

Heslom firmy  JÁNOŠÍK je “Rámujeme tie najkrajšie obrazy”- Myslí si totiž, že výhľad je tou najvýznamnejšou vlastnosťou okna  a zároveň verí v osobitosť každého domu. Modul od firmy  JÁNOŠÍK nesie meno Levitace. Minimalistická inštalácia ponúka pohľad na otvorené okno, ktorá levituje v ploche skla. Dokonalosť je dosiahnutá v momente, kedy okno rámuje v ďialke stredobod plátna obrazu.

1img

img.aspx2

CITY MODUL – OBZOR- Dizajnové vypínače rady RETRO

OBZOR je stabilným a spoľahlivým dodávateľom výrobkov a služieb už od roku 1965. Je to tradičný český výrobca vačkových spínačov, zásuviek, kovových dielov, vstrekovaných plastov a zdravotníckych potrieb. Kolekcia vypínačov RETRO predstavuje nadčasový design s prvkami minimalizmu, ktorý je inšpirovaný baťovským štýlom a estetikou 30.- tych rokov. Pozornosť upútajú tvarmi otočných kľúčiek, ktoré jednoducho a štýlovo dotvárajú celkový vzhľad vypínačov.Rámčeky sú z dreva a keramiky, kľučky sú z kovu... 

1dsadsada

2dasdas