stena ako sperkPod týmto možno nezvyklým názvom nájdete nepreberné množstvo špičkových techník úpravy stien na báze mletých mramorov, vápencov, cementov a minerálnych pigmentov.

Ide o stierkové zmesi, ktoré majú spoločný spôsob nanášania – špachtlovaním, zahladením a prevoskovaním, avšak veľmi variabilný spôsob techniky finálnej aplikácie. Špachtlové zmesi vďaka použitiu výsostne prírodných materiálov a minerálnych pigmentov vynikajú spomedzi konkurenčných produktov vysokou tvrdosťou, odolnosťou, stálosťou, hĺbkou farebných variácií a nádhernou štruktúrou materiálu.

Pre potreby súčasnej architektúry

Spoločnosť Armourcoat je svetovým lídrom v produkcii a vývoji inovatívnych úprav stien a ich produkty zdobia steny najprestížnejších, nielen svetových, ale už i slovenských interiérov. Základom pre vývoj tohto unikátneho radu produktov, použiteľných nielen v interiéroch, ale aj na exteriérových stenách bez priameho styku s trvalo tečúcou vodou, boli talianske štukové techniky ako napríklad Spatulata, Stucco Veneziano, Marmorino, Grasello. Armourcoat tieto techniky prepracoval pre potreby súčasnej architektúry, a čo je podstatné, zvýšil ich odolnosť voči opotrebeniu, tvrdosť, a teda i stupeň dosiahnutého lesku, farebnej stálosti a sýtosti odtieňov. Vypracoval škálu unikátnych techník a štruktúr povrchov, ktoré na svojich stenách využívajú najznámejšie módne domy a butiky (DKNY, Louis Vuitton).


Viac sa dočítate na strane 120 – 122

Text: Ladislav Karkusz
Foto: Karki


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2011