5599tit

Strohá geometria s pravouhlými líniami nábytku a dominantnou bielou štruktúrou. Dizajnér sa pri tvorbe interiéru novostavby pohral s ideou, ktorá sa uplatnila v celom dome a priestor zjednotila.

5599

Biela vo viacerých odtieňoch a štruktúrach. Preniká celým interiérom drevodomu, ktorý stojí na dosah lužných lesov pri Bratislave. Biele sú drevené olejované podlahy, biely je dubový nábytok i mramorový obklad, ale aj ľanové obliečky a závesy. To všetko v kombinácii s detailmi z hrubého starého dreva.

Autor návrhu Martin Frank tvrdí, že biele pravouhlé línie nábytku umožňujú vytvoriť čistú plochu pre všetky dôležité predmety každodennej potreby. „Či už to sú police v strohej nerezovej kuchyni, kde potom prirodzene vynikajú jednotlivé kusy pre stolovanie. Alebo jednoduché kvádre nábytku v kúpeľni, kde na mramorových poličkách stoja zoradené kozmetické potreby. Proste nábytok vytvára čistý podklad, na ktorom vynikajú potreby každodenného života, ktoré vnáša do priestoru prirodzenú zabývanosť a útulnosť.“

5593

5594

5595

Použitie bielej farby súčasne odráža svetlo, ktoré sa tlačí dovnútra cez koruny stromov z okolitého lesa. Ako doplnkový materiál je zvolený strieborný a zlatý kov. Nerezová kuchyňa podľa architekta priestor presvetľuje ako kryštál. Drevo je použité v kombinácii s bielym mramorom na obkladoch kúpeľní, časti kuchyne a vstupu. „Interiér balansuje na hranici strohosti v použitom tvarosloví nábytku, ale v prepojení so všetkými ostatnými vplyvmi má pre svojich užívateľov vytvoriť prostredie pre vľúdny a útulný každodenný rodinný život,“ tvrdí Martin Frank, ktorého projekt sa dostal až do finále česko-slovenskej súťaže Interiér roku 2016.

5596

5600

Dispozícii dvojpodlažného montovaného domu dominuje veľký obytný priestor, ktorý je čiastočne zvýšeným stropom rozdelený na dve časti. Nižšia patrí kuchyni a jedálni, vyššia obývacej izbe s krbom a s prístupom na obytnú terasu s bazénom. V prízemí sa stredom domu tiahne pozdĺžna komunikačná zóna so schodiskom, odkiaľ je vstup do wellness miestnosti so saunou a do pracovne. Tá slúži aj ako hosťovská izba. Kuchyňa je svojim riešením pomyselne rozdelená na dve časti. Varná časť je orientovaná ostrovčekom smerom do jedálne. V druhom podlaží sa nachádzajú tri spálne, šatňa a dve kúpeľne.

5601

5602

5604

5605

text: bk

foto: zdroj interierroku.cz