Portarredob

Viditeľné a neviditeľné spotrebiče modernej kuchyne Niektoré spotrebiče sa už nechcú viacej ukrývať pred zrakmi návštev, pretože dokonale zapadnú do konceptu modernej kuchyne. Iným, naopak, zabudovanie do skriniek pristane, aby v tichosti mohli odvádzať skvelú prácu.

Portarredob2

Svieža línia od Philippa Starcka.

Po spolupráci s uznávanými dizajnérmi, ako sú Ora-Ïto, Pininfarina a Karim Rashid sa gorenje môže najnovšie pochváliť novým dizajnovým radom kuchynských spotrebičov od Philippa Starcka. Vzhľadovo osviežujúca línia je výsledkom skúseností a tvorivej sily jedného z najväčších súčasných dizajnérov, ktorý úspešne využil všetky možnosti moderných technológií. Rúra, varná doska, odsávač pár a chladnička vstupujú na trh v prestížnej kombinácii nerezovej ocele a vysoko reflexného skla. Kolekcia sa vyznačuje špičkovou technológiou a výnimočnou energetickou účinnosťou. Chladničky sú vybavené technológiou IonAir, ktorá napodobňuje prirodzený proces ionizácie a udržiava tak potraviny dlhšie čerstvé. Systém AdaptTech sleduje zvyky užívateľa počas siedmich dní a na základe toho spotrebič prispôsobí svoju prevádzku.

Mora 1

Chrumkavý štart do dňa Raňajky sú rovnako dôležitým jedlom počas dňa ako obed alebo večera.

Napriek tomu im nevenujeme potrebný čas a často na ne zabúdame. Pečivo alebo toast si rýchlo tepelne upravíte v hriankovači MORA (modely TP 903 X a TP 900 B). Hriankovač je vybavený nielen funkciou na opekanie, ale aj rozmrazovanie, čo sa môže hodiť, keď treba siahnuť po zásobách v mrazničke. Variabilitu použitia ešte zvyšuje vysúvateľný rošt na ohrev pečiva. Hriankovač má nastaviteľnú úroveň opečenia. Nechýba tlačidlo stop pre okamžité vysunutie, ani vyberateľný podnos na omrvinky, ktorý uľahčuje údržbu a čistenie.

Hotpoint Built in Oven

 

Estetika ocenená Red Dot 2016

Spoločnosť Whirlpool na veľtrhu EuroCucina 2016 predstavila produktové inovácie, inšpiratívne prvky a najnovší dizajn značiek KitchenAid, Whirlpool, Hotpoint a Indesit. Značka Hotpoint predviedla úplne novú sadu vstavaných spotrebičov, ktoré bezproblémovo spájajú jedinečné a inovatívne technológie s autentickým dizajnom. Inovatívna vstavaná rúra, ktorá získala prestížne ocenenie Red Dot 2016, prenáša varenie na vyššiu úroveň. Filozofia dizajnu zodpovedá estetike spotrebičov vhodných do otvorených priestorov, s jednoduchým ovládaním

Electrolux

Jedlo ako od šéfkuchára

Rúra Electrolux CombiSteam SousVide otvára svet kulinárskych možností. Či už použijete paru na štvrtinový, polovičný alebo plný výkon, Sous Vide alebo tradičný ohrev, rúra CombiSteam Sous Vide vám dáva veľké možnosti pre dosiahnutie fantastickej chute. Jej elegantný vzhľad sa krásne hodí do každej kuchyne. S elegantným LED dotykovým displejom, užitočnými funkciami ako je pečenie so sondou FoodProbe a najväčším plechom na pečenie na trhu, má táto rúra priestor a možnosti ako vám pomôcť otvoriť nový svet chutí u vás doma.

Smeg

Na retro vlne

Taliansky výrobca domácich spotrebičov SMEG si podmanil svet svojimi retro chladničkami. Kľúčom k tvorbe kultových produktov je kombinácia technológii a veľkolepého štýlu. S touto filozofiou firma pracuje na projektoch s poprednými dizajnérmi a architektmi. V dizajnovom rade 50s Retro styl nájdete aj jednodverovú chladničku s mraziacim boxom s povrchovou úpravou denim a impregnáciou Planti-Five®. Jej celkový objem je 256 litrov a hlučnosť 40 dB. Má funkciu automatického rozmrazovania a energetickú triedu A++.

IR D5

Keď sa zima spýta, čo si robil v lete...

Sušenie ovocia a zeleniny je najstarším a najzdravším spôsobom konzervácie potravín. Sušička IR D5 od L‘Equip využíva infračervené žiarenie, ktoré vysúša potraviny s podobným účinkom, akoby sa vysúšali na slnku. Antikoro vo vnútri maximalizuje účinky infra žiarenia. Používatelia si môžu vybrať medzi týmto druhom sušenia a klasickým sušením s ventilátorom. Nizke telo prístroja s piatimi poschodiami sa okrem technologickej sofistikovanosti vyznačuje aj zaobleným tvarom a výrazným farebným kontrastom.

Neff

Overená kvalita Nemecký výrobca

Neff vyrába vstavané kuchynské spotrebiče od roku 1877. V roku 1982 sa firma stala dcérskou spoločnosťou BSH. Umývačky riadu série S517T80 a S527T80 dosiahli vysoké skóre vďaka variabilnému dizajnu a jednoduchému ovládaniu. To je zaručené integrovaným dotykovým ovládaním a farebným TFT displejom s vysokým rozlíšením. Umývačky disponujú košom VarioFlexPro s výklopnými prvkami, príborovou zásuvkou a výškovo nastaviteľnými horným košom. Nastaviteľné prvky sú ľahko rozpoznateľné vďaka farebnému odlíšeniu.

Blendec

 

Americký superhrdina

Legendárny americký mixér Blendtec, rad Designer 625, je univerzálny a ľahko ovládateľný aj vďaka inovatívnemu dotykovému ovládaniu s podsvietenými ikonami. Vďaka extrémne výkonnému motoru (najvýkonnejšiemu vo svojej triede) a predprogramovaným funkciám pripravíte lahodné smoothie, polievky, zmrzliny a koktaily v priebehu niekoľkých sekúnd. Patentovaný tvar mixovacej nádoby Wildside + ™ upravuje cirkuláciu vnútri nádoby smerom k nožom. V rámci virálnej marketingovej kampane „Will it Blend?“ vznikli videá , na ktorých tento mixér rozomlel na prášok napríklad aj iPhone. Nájdeho ho v predajni Potten & Pannen - Staněk.

DeLonghi

Espresso ako od Taliana

Máte chuť na autentické talianske espresso? S kávovarom De´Longhi Icona Vintage si ho pripravíte jednoducho aj doma. Svojím vzhľadom zároveň sleduje súčasný vintage trend – kolekcia je inšpirovaná výletmi mimo mesto za sviežimi farbami jari na talianskom vidieku. Zelená a hnedá ako farby olivového hája predstavujú najprirodzenejšiu zo všetkých farebných kombinácií. Praktická nahrievacia plocha udrží vaše šálky rovnako teplé ako tie v kaviarni. Špeciálny disk na kávovom sitku zaistí perfektnú hustú a bohatú penu. Tryska ,,Cappuccino" zase kombinuje paru, vzduch a mlieko a vytvára tak bohatú, krémovú penu pre dokonalé cappuccino.

 

text: Sláva Štefancová foto: archív firiem