krasa radiatorov mKompromis medzi dizajnom a funkcionalitou vo svete radiátorov je už dnes prežitok.

krasa radiatorovPotešte sa výrazným dizajnom vykurovacích telies, ktoré sa postarajú o teplo vášho domova.

Vďaka filozofii a kreativite Francesca Luccheseho, ktorý priraďuje funkčnosť a emócie objektom, bol vytvorený radiátor Otto-Zero. Okrem vykurovania ponúka možnosť osviežovania vzduchu vďaka kontajnerovej esencii. Radiátor jednoduchých a čistých tvarov je vhodný do moderného prostredia. Je vyrobený z hliníka a môže byť inštalovaný ako samostatný prvok, a to buď vertikálne, alebo horizontálne, ako aj v jeho dvojitej verzii.


Jedinečné riešenie pre kúpeľne a luxusné priestory prináša antikoro kombinované s kameňom. Radiátor Marbella s vysokým tepelným výkonom je k dispozícií s viacerými druhmi kameňa – s tmavou žulou, krémovo svetlým mramorom alebo s vápencom. Elegancia a zaujímavý vzhľad ho predurčujú aj do iných miestností ako do kúpeľne.

Aj radiátory môžu byť úsporné. Napríklad ako Teso, ktorý je určený do kúpeľne aj do ostatných obytných zón. Tvorí ho 25-centimetrov široký hliníkový profil, ktorý bol vyvinutý tak, aby dosiahol maximálnu výhrevnosť s minimálnym použitím vody. Preto jej potrebuje až o 85 percent menej ako konvenčné výhrevné telesá. Držiak na uteráky je zároveň estetickým prvkom a môže sa používať aj ako vešiak na župany. Teso môžete inštalovať vodorovne alebo zvisle.

Viac sa dočítate na strane 252

TEXT: Sláva Štefancová
FOTO: archív firiem


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012