uvodna

Reč nie je o exotickej krajine, ale o jedinečnom hoteli v srdci Vysokých Tatier! Pozdĺž magistrály sa tento výnimočný hotel nachádza medzi Tatranskou Lomnicou (4 km) a Starým Smokovcom (8 km), v malej dedinke Stará Lesná. Pestrá ponuka hotelových služieb vyhovie aj tým najnáročnejším. Dvere majú otvorené páry aj individuálni hostia, rodinné aj firemné skupiny, malí, veľkí, športovo zdatní či relaxu chtiví.

 

16. 6. 2016

Reč nie je o exotickej krajine, ale o jedinečnom hoteli v srdci Vysokých Tatier! Pozdĺž magistrály sa tento výnimočný hotel nachádza medzi Tatranskou Lomnicou (4 km) a Starým Smokovcom (8 km), v malej dedinke Stará Lesná. Pestrá ponuka hotelových služieb vyhovie aj tým najnáročnejším. Dvere majú otvorené páry aj individuálni hostia, rodinné aj firemné skupiny, malí, veľkí, športovo zdatní či relaxu chtiví.

Foto Kontakt letna Tatry

Kontakt wellness hotel**** sa môže hrdo pýšiť aj označením kolíska wellness na Slovensku, pretože svojou ponukou služieb ako prvý dokonale vystihol slovné spojenie „ wellbeing and fitness“. Vo voľnom preklade ide o blahodarný pocit pre telo i dušu spojený s aktívnym odpočinkom, ktorý si môžete dopriať na ploche viac ako 1 000 m2. Pestrý wellness a fitness svet vás zláka niekoľkými druhmi sáun, bazénom, vírivkami a odpočinkovými miestnosťami. Môžete využiť jeho vnútornú, ale aj vonkajšiu časť a zacvičiť si v profesionálnom fitness centre.Medzi najväčšie lákadlá Vitálneho sveta patria určite sauny s názvom bylinková či mentolová inhalácia. Oplatí sa navštíviť aj morský aerosolový kúpeľ, kde si budete pripadať ako na brehu oceána. Kúpeľ nie je vytváraný teplom, ale tlakom vzduchu a špeciálnou tryskou s jedinečnou vodou z Mŕtveho mora. Kto má v obľube parnú saunu, nájde ju pod názvom Rímsky kúpeľ, ktorého architektonické detaily vás vnesú do sveta dávnych čias veľkých vládcov. Už tí vedeli, čo pôsobí na naše telo blahodárne. Vo vitálnom svete si prídu na svoje aj milovníci infra či fínskych sáun. V Kontakt wellness hoteli**** vedeli aj fínsku saunu spestriť automatickým vedierkom, ktoré v pravidelných intervaloch zalieva žeravé tatranské kamene. Na záver prehliadky Vitálnym svetom si môžete do sýtosti odpočinúť vo vyhrievanom tepidáriu.

martin-pitonak 20150330 460    martin-pitonak 20150331 025    martin-pitonak 20150331 547

Hotel Kontakt 30
Smoothie priamo z jacuzzi

Ak už vyhrievania bolo dosť, príjemne sa môžete schladiť v sprche, ktorá ponúka tri teplotné stupne – tropický dážď, letný dážď alebo tatranský dážď. Zaujímavú prechádzku zažijete na vodnej ceste, kde sa strieda teplá voda so studenou. Špecialitou je masáž nôh – vo Vitálnom svete ju zažijete tak, ako ešte nikdy pred tým. Osviežujúca, studená vodná masáž nôh je pre statočných vytrvalcov, ktorým posilňuje celý cievny systém. Menším otužilcom bude stačiť ochladenie zápästia v ľadovej studni s malými kryštálikmi ľadu. Wellness centrum dopĺňa ochladzujúca kaďa, ochladzujúci bazén, ale aj vírivky, či bazén pre deti a dospelých.

Široko-ďaleko nenájdete jacuzzi bar, kde si priamo z pohodlia jacuzzi môžete vychutnať rôzne druhy miešaných nápojov, prípadne zdravé a obľúbené smoothie. A nielen miešané nápoje pripomínajú atmosféru raja. Z gastronomických kúskov šéfkuchára Jána Michlíka a jeho skvelého kolektívu zažijete pravú chuť Tatier aj nadnárodnú exotiku. Ak by ste to však s množstvom skvelého jedla prehnali, k dispozícii je multifunkčné ihrisko s profesionálnym povrchom australian open s atraktívnou možnosťou zahrať si tenis, basketbal, volejbal alebo futbal. Ste súťaživé tipy, ale rozmýšľate, čo by zvládli aj vaši súperi? Na večerné posedenie s najbližšími sa naskytá možnosť využiť hotelový bowling s dvoma dráhami, biliard, stolný tenis, stolný futbal alebo air hockey. Dokonca aj deti si prídu na svoje. V hoteli je pre nich pripravený detský kútik s pravidelnými animáciami a v areáli hotela detské ihrisko so šmýkačkou a preliezačkami.

 

Hotel Kontakt 3    Hotel Kontakt 27    Hotel Kontakt 54

 

Počas pekných dlhých letných večerov sa hotel postará o nezabudnuteľné grilovačky v štýlovej drevenej kolibe aj s hudobným doprovodom. Veľkou výhodou je umiestnenie koliby priamo v areáli hotela. Výnimočné chvíle zažijete s priateľmi, rodinou, prípadne ďalšími hotelovými hosťami. Zábava zvykne pokračovať až do skorých ranných hodín. Hotel má ideálnu polohu aj pre vášnivých, náročných, či začínajúcich turistov. V pešej vzdialenosti sa nachádza Tatranská Lomnica, odkiaľ je možné vyraziť na Skalnatú chatu či pleso, prípadne pozdĺž magistrály sa dostať k Rainerovej chate, na Bilíkovu či Zamkovského chatu. Po výdatnej túre si môžete dopriať rôzne druhy masáží či ošetrenia proti únave a stresu, alebo si vyberiete z bohatej škály procedúr v Sothys salóne. O pocit znovuzrodenia sa postará unikátny prístroj Neoqi energy, ktorý ponúka kombinácie terapií na odbúranie stresu a napätia, reguláciu metabolizmu, znižovanie telesnej hmotnosti a nadobudnutie rovnováhy tela a mysle. Celý proces začína jemnou pílingovou masážou tela, nasleduje vibromasáž s chromoterapiou a na záver si vychutnáte kúpeľ s aromaterapiou a masážnymi tryskami. V Kontakt wellness hoteli**** sa určite nudiť nebudete!

Foto Kontakt letna Tatry
Kontakt wellness hotel****
Stará Lesná 180, 059 60 Tatranská Lomnica
desk: +421524468185
mobile: +421902868768
www.hotelkontakt.sk
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.