toptrendy 2 clanok

toptrendy 2 clanok

 

Na to, aby ste si zariadili svoj domov podľa módnych časopisov, nepotrebujete ani veľa peňazí a dokonca ani úsilia. V prvom rade je dôležitá kreativita a chuť do nových nápadov. S nami ich môžete veľmi rýchlo aplikovať na každú jednu časť domu.

Biele farby v odpočinkovej zóne sú in

Bez ohľadu na všetky ostatné miestnosti je spálňa miestom, kde si potrebujete odpočinúť a nabrať energiu. K tomuto účelu by teda mala byť aj prispôsobená. Pri každom jednom zariaďovaní je nutné brať ohľad na ľudí, ktorí v nej bývajú. Rozhoduje v prvom rade vek. Najneutrálnejšie farby pre všetkých sú bledé a biele odtiene. V spálni by ste inú farbu možno ani voliť nemali. Pokiaľ je tento tón pre vás predsa len trochu fádny, doladíte to pestrofarebnými posteľnými obliečkami.

Vyberte si veci, ktoré vás budú stáť minimum úsilia

Reč je o údržbe, pokiaľ sa nechcete stať otrokom svojho domova a každý jeden povrch denne čistiť, mali by ste si vybrať materiály, ktoré sú naozaj odolné. Lesklé povrchy sú vždy náročnejšie na údržbu, pokiaľ ide o nábytok. Ak máte malé deti, jeho čistenie od šmúh bude súčasťou vášho života do určitého veku dieťaťa.

Pokiaľ ide o mramor, alebo podobný obklad v kuchyni, lesklý povrch na pracovnej doske sa príliš porovnávať so spomínaným nábytkom ani moc nedá.

Pracovná plocha je prispôsobená aj na horúcu šálku zrnkovej kávy, alebo časté kropenie vodou z dresu.

Správne zvolený nábytok ovplyvňuje vašu pohodu a bývanie

Možno by ste tomu ani neverili, ale niektoré kusy nábytku sú natoľko špeciálne upravené, že v mnohých prípadoch dokážu ovplyvňovať aj našu psychiku. Ak sme spomínali spálňu, červená farba osvetlenia, stien a dokonca aj nábytku sa dokáže postarať o poriadne vzrušenie. Pokiaľ sa necháte zvábiť afrodiziakami, nebude to len nábytkom. Znamená to, že k pohode v bývaní nepotrebujete zákonite kupovať moderné zariadenia a najštýlovejšie veci. Niekedy sa stačí pohrať s vlastnou fantáziou.