ikonicky dizajn mSpoločnosť Kartell sa pýši sa 60-ročnou tradíciou.

ikonicky dizajnPredstavuje majstrovské produktové línie, charakteristické rôznorodosťou a originalitou a zostavené z objektov, ktoré vyjadrujú jazyk a atmosféru obdobia svojho vzniku.

"Dizajnové kúsky Kartell sú multifunkčné a prelomové, majú jednoduché a nezameniteľné vizuálne kúzlo. Na trhu vyvolávajú vzrušenie a sú okamžite rozpoznateľné vďaka nepochybnej kvalite."


NOVINKY 2012

Stolička Audrey – Pierr Lissoni
Jednoduchá, moderná stolička je vhodná do interiéru, do exteriéru, do domu i do kancelárie. Je spojením hliníka a plastu, pričom kostra je vyrobená bez zvarov v prirodzenej, bielej alebo čiernej farbe.


Nábytok Magic hole – Philippe Starck a Eugeni Quitllet
Jednoznačné línie dvojmiestnej pohovky a kresla sú prerušené originálnymi detailmi. Biely, šedý a čierny povrch oživili oranžové a zelené fluorescentné farby „jamiek" vsadených do operadiel na ruky. Komfortný, ľahký a stohovateľný nábytok je vhodný na terasy, k bazénom i do verejných priestorov.


Tienidlo Bloom – Ferruccio Laviani
Osobitá štruktúra pokrytá saturovanými polykarbonátovými kvetmi ako kryštálmi vytvára elipsovitý tvar svietidiel v dvoch veľkostiach. V priestore pôsobia ako jarné kytice buď vo farbe levandule a mäty alebo v elegantnej transparentnej bielej.


Knižnica Sundial
– Nendo
Neveľká knižnica v lesklom bielom alebo čiernom vyhotovení umožňuje uložiť knihy na štyroch policiach pod rôznymi uhlami. Knihy originálne uložené v oddelených sekciách vytvárajú tiene ako na slnečných hodinách.


Salone allestimento

Ako protagonista v oblasti výstavníctva, stacionárnych expozícii a udalostí v hlavných mestách sveta otvorila spoločnosť Kartell pred desiatimi rokmi svoje vlastné múzeum, aby ilustrovala svoju 60- ročnú históriu a úspech. V súčasnosti, po svojom desiatom výročí, je múzeum miestom, kde sa nachádzajú tisíce exponátov na ploche asi 2 500 m2 v priestoroch spoločnosti v meste Noviglio nedaľeko Milána. Jedinečná je tiež publikácia Kartell s viac ako 150 interpretáciami produktov, ako ich vidia svetoznámi fotografi, súčasní umelci a spisovatelia.


Text a foto: Modulor

Modulor Bratislava s. r. o.
Drieňová 1F, 821 02 Bratislava
tel./fax: 02/43424309
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.modulorshop.sk
www.modulor.sk

{ppgallery}stories/fotky-k-clankom/ikonicky_dizajn/galeria{/ppgallery}
Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2013