anglicky styl mDobrý dizajnér začína s návrhom interiéru vždy od podlahovej krytiny.

anglicky stylJeho predstava vzhľadu podlahy a jej materiálové riešenie by mali byť jasné ešte skôr, kým objedná prvé kusy nábytku.


Útulný interiér vďaka kobercom


Koberec je ideálna podlahová krytina, napríklad do spálne, aj vďaka tomu, že je na dotyk mäkký a teplý. Je však ideálny aj na schodisko v rodinnom dome, pretože výrazne znižuje riziko pošmyknutia sa a pádu. Koberec si vyberiete najlepšie, ak sa necháte viesť vlastnými očami a pocitmi pri dotyku. Koberec má mnoho predností.


Tajomstvo krásneho koberca Odborníci štúdia Ateliero poznajú tajomstvo, vďaka ktorému si koberec uchová svoju krásu veľmi dlho. Ako jediní na Slovensku ponúkajú unikátnu službu naťahovania kobercov na mäkké podložky tradičným anglickým spôsobom. Táto metóda predlžuje životnosť koberca, dodáva mu lepší vzhľad a výnimočnú mäkkosť.

Luxusný vinyl

Hladká podlaha, ktorá je dnes celosvetovým trendom, je už aj na Slovensku. Štvorce a dosky z luxusného vinylu sa stali svetovým trendom vďaka dostupnej cene, ľahkej údržbe, trvácnosti a dizajnu. Podlaha, ktorej vzory a farby inšpirovala krása prírody, dodáva eleganciu a štýl najrôznejším priestorom. Prednosťou dizajnu vinylovej podlahy je verné napodobenie jednotlivých vzorov. Širokú paletu tvoria jednoduché abstraktné vzory, rozličné nádherné vzory kameňa i bohaté, ručne upravované štruktúry listnatých drevín. Nielen dizajn, ale aj ostatné vlastnosti ju predurčujú do domácností aj do komerčných priestorov.


Viac sa dočítate na strane 74 – 77


TEXT: Ondřej Lewis
FOTO: Ateliero


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012