internorm uvodnaPod zvučným menom „I-tec“ vyvinul Internorm sériu revolučných technológií, ktoré spĺňajú rastúce požiadavky na dizajn, techniku, kvalitu a komfort.

 

Čo zákazník očakáva od moderných okien? Mali by chrániť pred vlámaním, vďaka ideálnej izolácii predchádzať tepelným stratám ako aj perfektným tienením udržiavať v miestnosti príjemnú klímu. Všetky tieto funkcie sú spojené v rôznych I-tec inováciách v oknách Internorm a môžu byť vďaka mnohým, individuálnym dizajnovým riešeniam perfektne prispôsobené zákazníkovi. Inovatívne a moderné okná spájajú ideálnym spôsobom rastúce požiadavky na dizajn, techniku, kvalitu a užívateľský komfort.

I-tec Secure – bezkonkurenčné, plne integrované uzamykanie až do RC3

Nielen ľudia, ktorí nás obklopujú, zariadenie našich obytných priestorov a vonkajší výhľad z okna prispievajú k tomu, aby sme sa v našom domove cítili príjemne. Taktiež pocit bezpečia je jeho dôležitou súčasťou. S bezkonkurenčným uzamykaním I-tec Secure si môžete byť istí, že Vaše okná ponúkajú spoľahlivú ochranu. Miesto zvyčajných uzamykacích čapov preberajú klapky precízne uzamykanie krídla okna s rámom. Vypáčenie okna je takmer nemožné. I-tec Secure je v štandarde integrované do nového okna KF520 a na želanie dostupné až po bezpečnostnú triedu RC3. Aj pri čistení okna ponúkajú tieto klapky veľké výhody. Iba niekoľko častí vyčnieva z krídla, uzamykacie protikusy sú takmer celé integrované v ráme. Medzi jednotlivými časťami sa nachádza iba hladký a ľahko čistiteľný plastový povrch. I-tec Secure je v štandarde integrované do plastového príp. plast-hliníkového okna KF520 a dosahuje s uzamykateľnou kľučkou v štandarde bezpečnostnú triedu RC2N.

Pozrite si krátke video, ako sa pokúšali Slováci vypáčiť okno s I-tec Secure.


I-tec Core – zabezpečuje vysokú stabilitu okna

Otvorené, svetlé bývanie s veľkými preskleniami si vyžaduje špeciálne riešenia okien. Pretože okrem vysokej stability a odolnosti by mal byť rám okna čo najužší a hodiť sa k interiéru. Internorm vyvinul vďaka inovácii I-tec Core jadro z dreva, ktoré presne spĺňa tieto požiadavky. Tenké, zlepené drevené vrstvy lamiel sú extrémne pevné, odolné voči vlhkosti a záťaži - známe z vysoko stabilných strešných nosníkov. Veľké riešenia okien, zdvižno-posuvných dverí alebo Panorama okien je možné vďaka tomu bezproblémovo vyrobiť. Úzky dizajn rámu dodáva tomuto oknu krajší vzhľad. Tento nový high-tech materiál je okrem toho šetrný k životnému prostrediu, trvácny a umožňuje svojou nadpriemernou nosnosťou realizovať oveľa väčšie rozmery. Drevo okenného krídla je možné prispôsobiť interiérovému zariadeniu, podlahe alebo dverám. Pretože okrem zvyčajne používaných druhov dreva na výrobu okien ako smrek a smrekovec, povrch okna vyrábame aj v materiáloch ako dub, jaseň a orech.

 

internorm lamelyI-tec Tienenie – energeticky sebestačné tienenie

I-tec tieniace systémy sa nachádzajú v Internorm zdvojených oknách a zabezpečujú vďaka fotovoltaickému modulu a akumulátoru ideálnu klímu v miestnosti - bez zásobovania prúdom! Vďaka automatickému režimu sa žalúzie pri východe slnka samy otvárajú a pri západe slnka samy zatvárajú. V zime je možné napríklad optimálne využiť teplo zo slnečného žiarenia, pretože žalúzie zostanú otvorené. Tým sa zredukujú náklady na vyhrievanie a zabezpečí sa perfektná ochrana pred slnečným žiarením.

Pri výmene okien chce mať každý doma čo najmenej prachu a nečistôt. Najradšej by sa vyhol nepríjemným búracím prácam, ktoré sú potrebné kvôli vytvoreniu dodatočného prívodu elektrického zdroju k oknu. I-tec Tienenie je práve vtedy perfektným riešením. Potrebnú energiu pre elektrický pohon je možné získať priamo v okne vďaka tieneniu s integrovaným fotovoltaickým modulom. Pretože tu nie je potrebný žiadny externý prívod elektrického napájania, odpadávajú všetky búracie a stavebné práce. Všetky káble, akumulátory, moduly atď. sa nachádzajú priamo v okne. Žalúzie je možné sťahovať a vyťahovať pomocou ovládania priamo na okne alebo pomocou špeciálnej automatickej funkcie. Napríklad rozpoznaním dňa a noci sa žalúzie otvoria a zatvoria pri dennom svetle a zotmení. Meraním slnečného žiarenia a teploty sa zabráni prehrievaniu miestností. Na ovládanie žalúzií je možné taktiež využiť Smart Home riešenia. Energeticky sebestačné I-tec Tienenie je možné namontovať do všetkých Internorm zdvojených systémov okien.

 

internom ovladanieI-tec Connect – inteligentné riadenie domu

Riadenie domu a Smart Home riešenia nám mnohokrát zjednodušujú život. Pohodlne sa dá pomocou nich ovládať hudba, svetlo, kúrenie a ešte oveľa viac. Nezáleží na tom, či sa nachádzate doma alebo na cestách. Internorm ponúka vďaka I-tec Connect mnoho inteligentných ovládaní v oblasti okien, ktoré je možno integrovať do rôznych Smart Home systémov. Prostredníctvom smartphonu alebo tabletu je možné ovládať okrem hlásiča otvorenia okien aj I-tec Vetranie, I-tec Tienenie, tieniacu techniku a otváranie nadsvetlíkov. Postačí jednoduché ťuknutie prstom, aby ste vytiahli alebo stiahli žalúzie, nastavili podľa potreby smer svetla alebo si naregulovali objem výmeny vzduchu pri rekuperácii. Nadsvetlíky si môžete jednoducho otvoriť alebo zatvoriť. Taktiež otvorené, sklopené a zatvorené okná je možné pomocou tejto aplikácie jednoducho sledovať. Všetky Internorm okná s označením I-tec Connect je možné úplne integrovať do riešení Smart Home od spoločností Loxone a Mediola. Elektrický pohon Comfort Drive v zdvižno-posuvných dverách je možné ľahko integrovať cez wifi do siete riadenia domu.

 

internom ovladanieI-tec Vetranie – stále čerstvý vzduch

Inovatívne I-tec Vetranie umožňuje vetranie miestností bez toho, aby sa museli okná otvoriť. Miestnosť je zásobovaná čerstvým vzduchom 24 hodín denne aj pri zatvorených oknách. Integrované vetranie zabezpečuje kontrolovanú výmenu vzduchu v miestnostiach a taktiež slúži na prevenciu vzniku plesní. Integrovaný senzor vlhkosti rozpozná, keď je vlhkosť vzduchu v miestnosti príliš vysoká a úplne automaticky aktivuje vetranie. To je obzvlášť dôležité v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, ako napríklad v kúpeľni alebo v kuchyni. Obzvlášť na jar a v lete, keď kvitnú kvety a trávy a do vzduchu sa dostáva veľké množstvo peľu, je vetranie pre alergikov veľmi problematické. I-tec Vetranie má zabudovaný peľový filter, ktorý zabraňuje vniknutiu peľu, nečistôt a prachu do miestnosti.

V miestnostiach trávime veľa času a rozlične ich aj využívame. V kúpeľni sa napríklad zdržiavame väčšinou krátko a pri sprchovaní vytvárame veľa pary a tým vlhkosti. Oproti tomu v spálňach trávime celú noc a počas spánku produkujeme veľa CO2. Odkladacie miestnosti alebo hosťovské izby sa zvyčajne používajú iba krátkodobo a musia byť dostatočne vetrané, aby sa zabránilo tvorbe plesní. Tak ako jednotlivé miestnosti rozdielne používame, tak sa odlišuje aj potreba čerstvého vzduchu v jednotlivých miestnostiach. Internorm vyvinul pomocou I-tec Vetrania systém vetrania, ktorý je presne prispôsobený týmto individuálnym požiadavkám. Tento systém vetrania je integrovaný priamo do rámu okna a v každom okne je ho možné individuálne regulovať. V jednej miestnosti viac, v druhej menej – v závislosti na tom, koľko čerstvého vzduchu je treba. V automatickom režime meria I-tec Vetranie obsah vlhkosti vo vzduchu a podľa potreby sa automaticky zapne. I-tec Vetranie zabezpečuje čerstvý vzduch a optimálnu klímu v miestnostiach.

 

internorm rekuperaciaI-tec Insulation – perfektná tepelná izolácia

Okná s perfektnou tepelnou izoláciou sú v dnešnej dobe absolútnou nevyhnutnosťou. Vďaka Internorm izolácii okien I-tec Insulation sa duté priestory okien vypĺňajú granulátom miesto peny, ktoré sa dostanú aj do najmenších medzier. Tento spôsob izolácie sa používa v plast-hliníkových oknách KF410 a KV440. K utesneniu okien používa Internorm výlučne izolačné materiály bez chemických zlúčenín flóru, chlóru a uhľovodíku. Kvôli veľkému množstvu CO2 vylučovaného pri výrobe sú extrémne škodlivé pre životné prostredie a majú výrazný podiel na ničení ozónovej vrstvy. Rôzne stupne tepelnej izolácie sa klasifikujú pomocou U-hodnoty. Čím je U-hodnota nižšia, tým je okno kvalitnejšie. Okná s I-tec Insulation dosahujú štandardne podstatne nižšie U-hodnoty ako bežné okná, čo svedčí o obzvlášť dobrej izolácii okna.

 

internom ovladanieI-tec Zasklenie – celoobvodové, efektívne

Väčšinou sú skla zlepené s rámom okna iba v niekoľkých bodoch. Sklo je možné z rámu ľahko vytlačiť a vypáčiť. V ráme okna nie je izolačná pena vždy celoobvodovo umiestnená a tým nie sú zaručené optimálne tepelné podmienky. Aby bolo možné garantovať maximálnu odolnosť proti vlámaniu, Internorm okná sú v štandarde vybavené I-tec Zasklením. Tabuľa skla je pritom celoobvodovo a neprerušovane zlepená s krídlom okna. Tento spôsob lepenia zaručuje na jednej strane pevné spojenie skla a krídla, na druhej strane podporuje stabilitu, ako aj tepelnú a zvukovú izoláciu. Napriek tomuto pevnému spojeniu je sklo stále ľahko vymeniteľné.

 

internorm vymena


Viac informácií: www.internorm-okna.sk