drevbyt3 uvod

Veľtrh MODDOM 2017 sa stal už po dvadsiatydruhýkrát miestom, kde vystavovatelia predvádzali najaktuálnejšie trendy a modely zo svojich kolekcií. Naša redakcia bola tradične pri tom. Zisťovali sme, aké sú najnovšie formy, farby a projekty firiem. Poďte sa spolu s nami dozvedieť viac o aktuálnych trendoch na našom domácom trhu.

 

O tom, že masívny nábytok z buku a orecha zaberá stále dôležitejšie miesto v slovenských domácnostiach, sme sa mohli presvedčiť počas rozhovorov s niekoľkými predajcami. Trend, ktorý sprevádzajú jemné línie, skryté podhľadové hrany a minimálna povrchová úprava, bol na výstavisku prítomný vo všetkých pavilónoch. V interiérovom dizajne vytrvalo zostávajú zostavy evokujúce škandinávsky dizajn. Kontinuálne tvary stoličiek a sedacích súprav, ktoré výrazne reagovali na práce dizajnérov ako Jens Risom, Marcel Breuer či Ray a Charles Eamsovci, potvrdzujú, že mid-century trend si nachádza miesto aj v portfóliu našich výrobcov a distribútorov.

 

freestyle furniture2

 Foto: Ivan Bott

 

Predajcovia prezrádzajú, že domáci trh sa v posledných rokoch výrazne zmenil a slovenskí zákazníci prejavujú živý záujem o aktuálne trendy. Neklamným znakom sú najmä požiadavky na farebné prevedenia pohoviek v žiarivých farbách, ktoré sú výrazným kontrastom voči dosiaľ preferovaným tmavým neutrálnym paletám. Aj v našom stánku bolo možné pozorovať všetky aktuálne trendy, za čo môžeme vďačiť šikovnej architektke a dizajnérke, Simone Šándorovej zo spoločnosti Feel Home Factory. Vďaka jej citlivému a vkusnému výberu doplnkov sme sa naozaj cítili ako doma a naši návštevníci takisto.

 

MODDOM 2017 STANOK

Časopisy SaB, Top trendy v bývaní/bydlení a najnovšie EKO bývanie/bydlení sme museli dopĺňať niekoľkokrát. Záujem o ne bol počas každého dňa. Tešíme sa narastajúcemu počtu nových čitateľov. Foto: redakcia SaB 

 

Pohodlie je leitmotívom celej expozície. Príjemné osvetlenie, jednoduché ovládanie a nenáročná údržba patria k hlavným výhodám, ktorými nás oslovovali predstavované produkty na jednotlivých stánkoch. 

 

 

Moddom 2 stánok mediast na výstave

Stánok nášho vydavateľstva bol neprehliadnuteľný nielen vďaka skvelej spolupráci interiérovej dizajnérky a architektky Simony Šándorovej, ale tiež vďaka žiarivému náteru a exkluzívnej projekcii firemných videí našich klientov. Foto: redakcia SaB 

 

Svoje miesto si v domoch začínajú nachádzať aj metalické povrchové úpravy, nepravidelné formy a glamour, reprezentovaný drahými kameňmi, reflexnými plochami a kvalitnou brúsenou kožou. Opäť jeden z trendov, ktorý nechýbal ani na našom stánku s pôvabnými hosteskami, našou redakciou a neodmysliteľnou dávkou inšpirácie, ktorú môžete nájsť v aktuálnych číslach časopisov SaB, Top trendy v bývaní/bydlení a EKO bývanie/bydlení.

 

 

msj3

Foto: Ivan Bott

 

Inšpiráciu  sme nachádzali obzvlášť v nábytkovom sektore, prítomnom v pavilónoch B1, B stred a D. Na vlastné oči sme sa mohli presvedčiť, že multifunkčnosť vstupuje do každého priestoru a variabilita je nevyhnutná podmienka, ktorá pri zariaďovaní dnešných bytov musí byť za každých okolností splnená. Pohovky s dvomi až štyrmi oddeliteľnými segmentmi sú jasným dôkazom toho, že jedno riešenie dnes naozaj nestačí a úložný priestor je vhodné umiestňovať aj do kedysi nevyužívaných častí ako sú bočné čelá, priečelia či sedáky.

 

decodom2

V areáli spoločnosti Decodom zaujímala miesto pôsobivá kuchynská zostava Iris a Tília, vo farbách perleťovej bielej a šedej matnej, ktoré sú predpokladaným trendom pre budúci rokFoto: redakcia SaB 

 

Na  otázku, aké trendy budú prevládať v najbližších mesiacoch na našom trhu, sme dostali rozličné odpovede. Mnohí sa však zhodli v tom, že miešanie štýlov a materiálov je záležitosťou, ktorá celosvetovo platí ako u nás, tak na ďalekom východe či západe. Jedným z týcvhto trendov je aj grafický štýl art deco, ktorý sme mohli vidieť aj na stánku spoločnosti BAKERO. Geometrické vzory a textúrované metrážové koberce dokážu robiť v interiéroch zázraky a ich využitím rozčleníte priestor omnoho efektívnejšie a jednoduchšie. Lákadlom niektorých zo stánkov boli aj ukážky toho, čo sa pripravuje pre budúci rok. Elektricky ovládané polohovanie opierok bolo v niektorých prípadoch až deväťstupňové.

 

KLdesign2

Foto: redakcia SaB 

 

Oku našej redakcie neunikli ani povrchové úpravy, reprezentované mäkkými textíliami, evokujúcimi trendy z ulíc. Teplákovina a hrejivá froté tkanina sa na jednom mieste stretávali s kvalitným kašmírom a zamatom. Štýl hollywoodskeho glamouru dopĺňali medené a zlaté solitéry v podobe nadrozmerných váz a podlahových lámp v kombinácii s veľkorysými pohovkami, zdobenými kameňmi a metalickými farbami, nanášanými rozličnými technikami. O teplo domova sa však starajú aj krby a kozuby. Najmä v tomto období nadchádzajúcich chladných mesiacov je dobré vedieť o tom, aké technologické trendy môžeme očakávať v tejto oblasti. Firma HT Design nás presvedčila o tom, že inteligentnú domácnosť môžu tvoriť aj moderné krbové vložky na plyn, ktoré je možné ovládať smartfónmi aj diaľkovými ovládačmi. 

 

MODDOM 2017 STYLA

Stretnutie našej obchodnej riaditeľky Adriany Margulovej s Dominikou Rajnohovou v stánku developerskej spoločnosti M2, sa nieslo v priateľskej atmosfére.Foto: redakcia SaB 

 

V  oblasti svietidiel sa pozornosť upriamila na účelnosť a úspornosť. Z materiálov nás zaujali dizajnérske kúsky českých a britských dizajnérov, ktoré sú na našom trhu dostupné vďaka rozličným distribútorom. Obzvlášť spolupráca medzi šperkármi a dizajnérmi lustrov na nás zapôsobila svojou čistotou, jednoduchosťou a svietivosťou. 

 

22. ročník výstavy MODDOM je pre každého záujemcu prístupný ešte počas víkendu. Odporúčame vám využiť túto príležitosť a stráviť príjemné sobotné popoludnie prechádzkou medzi trendmi, ktoré možno zmenia aj vašu domácnosť. A pokiaľ by ste sa nevedeli rozhodnúť, ktorý z trendov je pre vás ten pravý, zastavte sa v pavilóne B0, v stánku číslo 500. Radi sa tam s vami stretneme tento aj budúci rok.