1 2

Aj skromnejšie výmery dokážu pôsobiť sviežo, priestranne a vzdušne. Je za tým niekoľko dizajnérskych trikov, avšak ich vyskúšanie stojí za to.

1. Vyberte si správne závesy

Miesto ťažkých látok siahnite po ľahučkých alternatívach, či už záclonách alebo žalúziách. Zvoľte si jednoduché kúsky s jemnou štruktúrou, ktorá nechá vyniknúť nábytok alebo zaujímavé okná.

1

2. Tmavšie steny

V izbe, ktorá má dostatok prirodzeného denného svetla môžete pokojne siahnuť aj po netradičnejších, tmavších farbách. Tmavozelená je ideálnym príkladom toho, ako vďaka správne zvolenej farbe dosiahne priestor na hĺbke a prívetivosti.

2

3. Pokojné tóny

V maličkých interiéroch, ktoré majú navyše nešťastnú dispozíciu, alebo aj v podkrovných izbách naopak siahnite po svetlých tónoch. Jemná mentolová či levanduľová vám urobia službu. Vďaka použitiu tej istej farby na strope aj na stenách vyčaruje ilúziu priestoru.

3

 

 

 

4. Vzorované dlaždice

Vzorované dlaždice sa tiež postarajú o želaný výsledok. Zvádzajú totiž pohľad naprieč izbou a tým klamú náš mozog. Moderný geometrický vzor navyše dodá interiéru dávku nadčasovosti. Sú tak ideálnou voľbou do kuchýň či kúpeľní.

4

5. Šperky v chodbe

Chodby bývajú často tmavé a neútulné. V tomto prípade vám pomôže napríklad aj tapety s veľkým, no pritom tlmeným vzorom. Na prvý pohľad okamžite priláka pohľad, no svetlé farby nebudú pôsobiť rušivo.

5

6. Color-blocking

Trápia vás nízke stropy? Vytvorte ilúziu vďaka color-blockingu. Vyberte si dva rôzne odtiene jeden farby, ktoré sa postarajú o optický klam, ktorý vás poteší.

6

7. Nahraďte masívne kúsky

Masívne kúsky, ktoré vám len zbytočne zavadzajú nahraďte tými ľahšími, jednoduchšími. Skrinky na taniere tak môžete efektne vymeniť napríklad za takýto stojan.

7

8. Jednoduchosť je základ

Vyhnite sa komplikovaným kúskom a siahnite radšej po čistých líniách a nadčasovom dizajne. Vďaka tomu nebude pôsobiť vaša miestnosť preplnene, ale upratane a priestranne.

8

9. Využite zrkadlá

Zrkadlá patria k najstarším ťahákom v dekorovaní. Strategické umiestnenie vám pomôže otvoriť priestor, ktorý bude opticky raz taký veľký.

9

10. Nebojte sa tapety

Ak ste sa rozhodli pre tapety, zvoľte štruktúrované s mikro trblietkami a kryštálmi, ktoré nádherne odrážajú svetlo a tým vytvoria z vašej izby nádherne presvetlenú oázu pokoja.

10