title

BADW20172

 

Bratislava bude opäť patriť dizajnu. Už dnes prebehne slávnostné otvorenie 9.ročníka prestížneho festivalu Bratislava Design Week, ktorého hlavnou témou bude "Limit."

BADW aj tento rok poteší svojich návštevníkov nabitým programom, ktorý spojí dizajn a hudbu, laikov aj profesionálov. Tešiť sa môžeme na rôzne workshopy, inštalácie, prednášky a mnoho ďalšieho.

Svoju tvorbu predstavia renomovaní dizajnéri zo zahraničia, medzi ktorými vyniká napríklad holandská hviezda dizajnu- Sander Wassnik, ktorý si pre BADW pripravil špeciálnu inštaláciu. Ďalšími lákadlami sú napríklad Guglielmo Poletti z Milána či Francúz Samy Rio, ktorý v roku 2015 získal cenu Design Parade 10.

 

Jorge Penades 01

 

Nezabúda sa ani na slovenský dizajn, ktorý bude mať silné zastúpenie. Tešiť sa môžete napríklad na projekt Flowers for Slovakia. Crafting Plastics! Studio bude objavovať perspektívu práce s bioplastom a zaujímavým bodom programu je aj výstava Slovenská izba revisited, kde si budete môcť obhliadnuť slovenskú izbu 21.storočia.

 

Slovenska izba web

 

Netradičnou súčasťou BADW bude festival SELF o presahoch grafického dizajnu, kultúry a spoločnosti. Skutoční nadšenci dizajnu ocenia sériu prednášok s názvom Design Lectures, kde sa o svoje skúsenosti a idey podelia dizajnéri ako Berdych, Wassnik či Rio.

Festival dizajnu sa bude odohrávať od 6. do 11. júna na viacerých miestach v Bratislave. Hlavný program je však sústredený v troch centrálach: kurátorské medzinárodné výstavy v reprezentatívnych priestoroch Zoya Gallery na Ventúrskej ulici 1, v opustenej budove na Laurinskej 14 sa predstavia dizajnéri a dizajnérske kolekcie prihlásené vo výzve Open Call, a v kostole Klarisky budú inštalácie, konferencia Design Lectures aj slávnostné odovzdávanie cien Design Week Awards.

 

sander wassink 02

 

Magazíny Stavebníctvo a bývanie, Top Trendy v bývani a Top Fashion budú pri tom, aby vám priniesli množstvo inšpirácie a aktualít. Máte sa na čo tešiť!