sutaz internormArchitektonická súťaž „Fenster im Blick“ poprednej európskej okennej značky Internorm vstúpi v lete 2023 do siedmeho kola. Architekti a projektanti teraz môžu prihlásiť svoje projekty z celého sveta – a vyhrať finančnú odmenu v celkovej výške 4 000 eur v kategóriách „Súkromná výstavba“ alebo „Komerčná výstavba“. Lehota na odoslanie končí 20. augusta 2023.

„Okná sú dôležité stavebné kamene v architektúre. Výrazne ovplyvňujú podobu a štýl, ale aj funkcie budovy. Hľadáme výnimočné realizácie a chceme ich oceniť v rámci siedmej medzinárodnej architektonickej súťaže Internorm,“ sumarizuje Anette Klinger, spolumajiteľka spoločnosti Internorm. 

 

sutaz Internorm Architekturwettbewerb Planer 1 120dpi

 Foto: Internorm

 

Ocenenia za súkromnú a komerčnú výstavbu

Architekti a projektanti z celého sveta sú pozvaní zúčastniť sa siedmej architektonickej súťaže Internorm. Povolené sú nové a modernizačné projekty, ktoré boli dokončené v rokoch 2017 až 2023. Predpokladom je, že objekty sú vybavené riešeniami okien alebo dverí od spoločnosti Internorm. Prihlásené projekty vyhodnotí špičková odborná porota – víťazné projekty získajú finančnú odmenu 2 000 eur. „Zámerne vyberáme dvoch výhercov. Z nášho pohľadu je ťažké porovnávať súkromné a komerčné stavby. Preto chceme oceniť projekt v každej z kategórií,“ vysvetľuje Anette Klinger. Okrem toho sú ocenené príspevky prezentované širokej verejnosti v odborných časopisoch a na internetovej stránke Internorm.

 

sutaz Internorm Anwendung 1 72dpi

 Foto: Internorm

 

Šesťčlenná odborná porota

Prihlásené projekty ako každý rok vyhodnotí prvotriedna a nezávislá odborná porota a následné ocenenie udelí Internorm. Porotu siedmej architektonickej súťaže Internorm tvoria títo odborníci na architektúru:

  • Arch. DI Verena Mörkl, DI Christoph Mörkl SUPERBLOCK Ziviltechniker GmbH, Wien
  • Arch. DI Catharina Fineder Architektin, Feldkirch
  • Arch. MMag. arch et art Anna Moser ZT MOSER UND HAGER Architekten ZT GmbH, Neuhofen an der Krems
  • Chiara Desbordes, M. Arch. Head of Content, architektur.aktuell, Wien
  • Mag. Anette Klinger Internationales Fensternetzwerk IFN, Traun

 

sutaz internorm Anette Klinger Internorm 120

Foto: Internorm, na snímke Anette Klinger

 

Informácie a dokumenty na predloženie

Obdobie na predkladanie trvá od 5. júna do 20. augusta 2023, počas ktorého je možné predkladať dovtedy ukončené projekty. 26. septembra vyberie odborná porota tohtoročných víťazov. Ocenené projekty budú následne predstavené verejnosti. Ďalšie informácie o súťaži a prihlasovacie dokumenty nájdete na: www.internorm.com/architekturwettbewerb2023 

Súťaž ako súčasť stratégie Internorm architektov

„Architekti a projektanti sú pre Internorm dôležitými partnermi. Naša webová stránka Internorm obsahuje všetko, čo potrebujete vedieť o oknách a dverách, a je tiež špeciálne zameraná na otázky pre a od odborníkov v oblasti architektúry a projektovania. Poskytujeme aktuálne informácie o inováciách, dizajnových možnostiach, konštrukčných detailoch a výkonových hodnotách a ukazujeme množstvo referencií ako zdroj inšpirácie. Ide o vysokokvalitné centrum obsahu určené na podporu našich partnerov v ich práci. Preto dlhodobo investujeme do dobrých vzťahov s architektmi a projektantmi a sme radi, že aj tento rok môžeme oceniť tie najlepšie úspechy,“ uzatvára Anette Klinger.