4

 

Interiér roka každoročne oceňuje výnimočné dizajnové a architektonické počiny na česko-slovenskej scéne a to v niekoľkých kategóriách. Súťaží sa aj o priazeň zo strany novinárov a práve v tejto kategórii získal nomináciu moderný zrub, ktorý sa nachádza v Nízkych Tatrách. Víťazstvo si síce neodniesol, no nás aj napriek tomu upútal.

2

3

4

Zdaním projektu bolo zachovanie neutrality interiéru avšak s dodaním mderných prvkov. Centrálnou miestnosťou objektu je priestranná obývačka, ktorá precádza cez dve podlažia a vďaka veľkej presklennej ploche je dokonalo presvetlená a navyše poskytuje krásny výhľad na okolitú prírodu.

5

6

8

Svetlé prírodné drevo je dominantným materiálom v celom interiéri, avšak mieša sa tu so sklenenými plochami a miestami aj kovovými prvkami. Oblé hrany klasicky spracovaných drevených elementov sa tu takisto dostávajú do kontrastu s modernými ostrými hranami, ktoré môžeme vidieť nielen na výbere nábytku. Industriálne prvky vo forme osvetlenia nás úplne vytrhávajú z tradičného poňatia chaty. Dominantnou farbou je síce biela, no tá poskytuje dokonalý podklad pre ostatné farby, ktoré sa v interiéri vyskytujú. Objekt tak pôsobí veľmi útulne, no pritom uhladene a čisto.

9

10

11

Foto: interierroku.cz