uvodna

Na cenné, vzácne, a teda aj luxusné sa dá pozerať z rôznych uhlov a pre každého predstavujú tieto slová niečo iné. Okamžite evokujú drahé kamene a kovy, suroviny, ktoré sa v rukách človeka menia na klenoty. V oblasti dizajnu možno hovoriť o všadeprítomnom trende metalických prvkov a povrchov. 

29. 6. 2016

Na cenné, vzácne, a teda aj luxusné sa dá pozerať z rôznych uhlov a pre každého predstavujú tieto slová niečo iné. Okamžite evokujú drahé kamene a kovy, suroviny, ktoré sa v rukách človeka menia na klenoty. V oblasti dizajnu možno hovoriť o všadeprítomnom trende metalických prvkov a povrchov. Keby sme chceli ísť hlbšie k postate, k umeniu spracovania, tu so sebou luxus nesie brilantnosť dokonalo zvládnutého remesla. Moderný človek má však rôzne potreby i pohľad na to, čo je luxus. Netreba sa naň pozerať len prvoplánovo. Vedomosti, prístup k informáciám, spomienky, rodina, láska, čistý vzduch, peniaze ako prostriedok, ktorý z nás robí pánov svojho času... Na otázku luxusu v každodennej rutine osobného i pracovného života sme sa opýtali aj našich spriatelených dizajnérov.

heimtextil trends enrich 2 copy   heimtextil trends enrich 4 copy

Útok na všetky zmysly

Aj v medzi trendmi v interiérových textíliách, každoročne udávanými frankfurtským veľtrhom Haimtextil, sa objavil smer, ktorý stavia do centra pozornosti opulentné a vysoko dekoratívne prvky. Pre tento trend je charakteristické spojenie kultúrnych odkazov z minulosti s vizuálnom evokujúcim budúcnosť. Drahé materiály pútajú pozornosť ornamentálnymi vzormi a leskom. Bohaté farby, akými sú slivková a šarlátová, sú dokonalými partnermi zlatých, mosadzných a bronzových prvkov v interiéri.

André Sedmák / ANDRE SEDMAK STUDIO

Andre sedmak IMG 2833 a b

Čo je pre vás v živote najväčšou vzácnosťou?

Vzácnosťou? (smiech) Dnešná doba je veľmi hektická a zrýchlená, myslím, že najdôležitejšie je dnes stáť si za svojím slovom a byť korektný voči svojmu okoliu. To je v súčasnej dobe pre mňa najdôležitejšie a myslím si, že veľmi veľa ľudí to podceňuje... 

V neposlednom rade je pre mňa vzácny tiež čas!

Čo si ceníte na dizajne?

Pre mňa má dizajn neobmedzené možnosti, najcennejšie je zachytenie atmosféry, ducha priestoru a osadenie správnych modulárnych častíc tak, aby dizajn pôsobil čisto, jednoducho a zároveň splnil požiadavky. 

Čo z vášho portfólia je pre vás osobne najvzácnejšie?

Moje portfólio je veľmi rozmanité, od architektúry cez interiérový dizajn, až po produktový dizajn. Ako štúdio ideme vlastnou, úplne inou cestou a myslím si, že práve tým sme si získali klientov. Snažíme sa, aby boli naše práce vždy originálne, s nenápadným puncom luxusu.

Máte nejaký talizman, ktorý vám nosí šťastie?

Najvyšším talizmanom v mojom živote je moja polovička, ktorá ma podporuje, dopĺňa a stojí pri mne, keď pri remeselníkoch strácam nervy :-).

 

Andre sedmak 3 koupelna

Text: Jana Zajasenská