uvodna

Ak potrebujete utiecť pred hektikou dnešných dní do oázy pokoja, zavítajte do Rajeckých Teplíc. Tunajšie kúpele, známe už v 14. storočí, vám poskytnú dokonalý relax. Jedinečný vodný a saunový svet, liečebné procedúry, ozdravné pitné kúry a prechádzky okolo labutieho jazierka budú rajom pre vaše telo a dušu.

17. 6. 2016

Ak potrebujete utiecť pred hektikou dnešných dní do oázy pokoja, zavítajte do Rajeckých Teplíc. Tunajšie kúpele, známe už v 14. storočí, vám poskytnú dokonalý relax. Jedinečný vodný a saunový svet, liečebné procedúry, ozdravné pitné kúry a prechádzky okolo labutieho jazierka budú rajom pre vaše telo a dušu.

3    4

Kúpele Rajecké Teplice patria k najobľúbenejším kúpeľom pre samoplatcov. Ako prvé na Slovensku zaviedli wellness služby, víkendové wellness pobyty, a to už v 90. rokoch minulého storočia. Liečia sa tu pohybové, nervové, dýchacie choroby (astma) a choroby z povolania. Rajecko-teplická termálna voda typu akratotheriem s teplotou 38 °C má certifikované liečebné účinky, známe už od 14. storočia.

Centrálnym objektom Rajeckých Teplíc je kúpeľný dom APHRODITE, ktorý okrem kvalitného ubytovania poskytuje celý rad balneoprocedúr (vodoliečba, masáže, škótske streky, oxygenoterapia, uhličitý kúpeľ...) a doplnkových služieb (kozmetika, manikúra, pedikúra, kaderníctvo). Kúpeľný dom s interiérom v antickom štýle navodzuje netradičnú atmosféru pohody a luxusu. Súčasťou kúpeľného domu je aj štýlová kaviareň a reštaurácia s ponukou kvalitných jedál.

 

5

JEDINEČNÝ VODNÝ A SAUNOVÝ SVET

Vo vonkajších a vnútorných bazénoch vodného sveta sa využíva prírodná liečivá termálna voda obsahujúca ióny vápnika a horčíka s blahodárnymi účinkami na pohybový a nervový aparát, ako aj na celkovú relaxáciu organizmu. K vnútorným bazénom patrí väčší rehabilitačný/plavecký bazén s teplotou vody 30,5 - 31,5 ° C, vybavený vodnými tryskami a hydromasážnym pultom a menší relaxačný bazén s teplotou 37-38 °C. V priľahlých saunách si môžete užiť tohtoročnú novinku – saunový rituál, počas ktorého vás bude rozmaznávať saunamajster.

Jedinečný vonkajší vodný svet s 3000 m² oddychovej plochy a očarujúcou hrou farebných svetiel pozostáva z piatich bazénov. Kľudový bazén s teplotou vody 36-38°C je spojený s vnútorným areálom výplavom. Jeho súčasťou je antický altánok a vodné masážne trysky. Rekreačný/plavecký bazén s teplotou vody 26-28°C je situovaný uprostred nádhernej antickej architektúry. Dva kryté turecké kúpele (horúci s teplotou 40°C a studený s teplotou o dvadsať stupňov nižšou) poskytujú striedavý kúpeľ v horúcej a studenej prírodnej termálnej vode, čo posilňuje srdcovo-cievny aparát a imunitný systém. V horúcom kúpeli je odporúčaný pobyt päť minút, v chladnom len pár sekúnd. Celý proces je možné absolvovať trikrát, potom je žiaduce ľahnúť si na ležadlo a prikryť sa dekou. Bralový bazén s vodopádom a hydromasážnymi tryskami je vhodný pre rodiny s deťmi, pretože je v ňom dovolené používať plavecké pomôcky ( kolesá a rukávniky). Nachádza sa pod umelo vytvoreným skalným bralom a jeho teplota je 34-35°C. V priestoroch vodného sveta sú návštevníkom k dispozícii ležadlá a občerstvenie.

6    7    8

 

VEĽKOLEPÝ APHRODITE PALACE

Od roku 2014 poskytuje ubytovanie aj luxusný hotel APHRODITE PALACE, nachádzajúci sa v centre Rajeckých Teplíc. Na ubytovanie ponúka 111 izieb, z toho šesť suít s rozlohou 40 m² a tri Suite De Luxe s rozlohou do 75 m² a panoramatickým výhľadom. S kúpeľným domom APHRODITE je spojený preskleným premostením, vďaka ktorému je možné prejsť„suchou nohou" priamo k vodnému a saunovému svetu, či špičkovo vybavenému centru krásy Beauty Aphrodite. Zaujímavosťou štvorhviezdičkového hotela sú dve poschodia s najvyšším štandardom a piatimi hviezdičkami.

Hotelu dominuje veľkolepá reštaurácia zdobená mramorom, onyxom a 24-karátovým zlatom. Reštauračný koncept a la carte reštaurácie APHRODITE PALACE s 205 stoličkami vznikal za asistencie jedného z najlepších slovenských šéfkuchárov Mariána Fila z kaštieľa Afrodita Čereňany. V súlade s najnovšími trendmi tu nájdete nielen širokú ponuku jedál medzinárodnej kuchyne, ale aj obľúbené domáce špeciality. Dynamiku a život do reštaurácie prináša otvorená kuchyňa tzv. „front cooking“ a jedlá „na mieru".

 

9

OZDRAVNÉ PITNÉ KÚRY

Liečivý účinok termálnej prírodnej vody počas kúpacích procedúr, dopĺňa aj forma vnútorného pôsobenia – pitné kúry. Vzácny liečivý prameň, ktorý sa na pitné kúry využíval už v 17. storočí, vyviera priamo v kúpeľnom parku a svojím mierne zásaditým pH, s hodnotou 7,44, prispieva k detoxikácii tela. Vzhľadom na nízky obsah sodíka, je vhodný ako prevencia pred srdcovo-cievnymi chorobami. Dlhodobé pitie tohto „elixíru mladosti" vytvára zásadité prostredie v organizme, čím dochádza k účinnej detoxikácii a odkysleniu s následným spomalením starnutia tkanív. Ideálnym zložením vápnika a horčíka v pomere 2:1 čiastočne pokrýva dennú dávku týchto životne dôležitých minerálov. Odporúčaná denná dávka v rámci pitnej kúry je 1,5 litra. Pije sa nalačno ráno, na obed a večer pred jedlom. Pitnú kúru je vhodné absolvovať v duševnej pohode, piť po dúškoch, najlepšie pri pomalej chôdzi.

 

 

Kúpele APHRODITE
Rajecké Teplice
Tel.: +421 41 5494 256-7
Mobil: +421 905 861 384