Dnes shutterstock 267206270

Bývanie v slušnom a bezpečnom prostredí sa radí k jednej zo základných podmienok a je právom slobodného občana SR. Tento prirodzený stav však podmieňuje a ovplyvňuje niekoľko dôležitých faktorov. Jedným z nich je aj vlastnícky vzťah k nehnuteľnosti, v ktorej žijeme a bývame.

 

Dnes shutterstock 267206270

 

Bývanie z pohľadu štatistík

V roku 2015 bývalo podľa štatistických údajov v obydliach obývanými vlastníkmi viac ako 26 % obyvateľov EÚ, ktoré si takto zaobstarali prostredníctvom hypotéky a inej formy pôžičky. Priamych vlastníkov nehnuteľností je niečo cez 42 % obyvateľov. Aj napriek tomu má stále viac ľudí ťažkosti pri vybavovaní trvalého pobytu.

 

 

Zriaďte si svoj vlastný P.O.Box

Aj to je jedna z možností, ktorou si v súčasnosti môžete svoje bývanie zjednodušiť. Forma evidenčného prechodného pobytu, ktorý získate aj napriek tomu, ak vám vlastník nehnuteľnosti nechce udeliť povolenie. Je to síce formalita a pre niekoho bezvýznamný papier, ale všetci veľmi dobre vieme, ako to u nás funguje. Byrokracia nepustí a z jedného potvrdenia sa môže stať obrovský problém.

 

 

Vaša korešpondencia bude k vám bližšie

Tomu sa vyhnete a získate oveľa viac, ak si objednáte službu poskytovania pobytu na konkrétnej adrese a bez zbytočných otázok. Navyše máte k dispozícií označenú poštovú schránku, do ktorej prístup si môžete zaistiť aj online. Evidencia doručenej pošty je výhodným artiklom súčasnej a modernej doby a nemusíte byť ani podnikateľom, aby ste si takúto formu virtuálneho sídla mohli objednať na celý rok. Buďte trendy a zriaďte si svoj vlastný pobox na lukratívnej adrese.

Kvalita bývania sa hodnotí aj podľa počtu osôb, ktoré v jednom konkrétnom obydlí žijú spolu s vami. V tomto prípade ale počet nerozhoduje a vy sa nemusíte obávať ani toho, že by vám niekto druhý narušil listové tajomstvo. Nový občiansky preukaz si musíte vybaviť sami, s trvalým pobytom vám ale veľmi radi pomôžeme my.