Cítite sa vo vašej kúpeľni stiesnene? To je to najhoršie, čo sa môže stať. Práve tento priestor je jeden z najintímnejších, v ktorých by sme sa mali cítiť maximálne uvoľnene. Ak s tým chcete niečo urobiť bez toho, aby ste museli prerábať byt, skúste to týmito trikmi na optické zväčšenie kúpeľne.

toptrendy 3

 

Umyte zrkadlá, okná aj sprchový kút

Máte po každom veľkom upratovaní pocit, že zrazu máte doma viac svetla a priestoru? Nie je to len pocit, je to naozaj tak. Ak budete v kúpeľni pravidelne umývať okná, zrkadlá a aj sklo na sprchovom kúte, priestor prevzdušníte, bude vyzerať svetlejšie a vďaka tomu budete mať pocit, že vaša kúpeľňa je väčšia. Aj preto je na kúpeľňovom okne lepšie mliečne sklo ako zatiahnuté žalúzie. A nezabúdajte ani na dlažbu, tá tiež miestnosti dodá viac svetla, ak sa leskne.

 

Pohrajte sa s hĺbkou nábytku

Keď hľadáte skrine a skrinky, najčastejšie sa stretnete s ich hĺbkou 60 cm a viac. Ak viete, že tam nebude skladovať veľké predmety, pokojne siahnite po kúsku s menšou hĺbkou, napríklad 40 cm. Ak taký na trhu nenájdete, stále si ho môžete dať vyrobiť na mieru. Na čo je to dobré? Ak sa bavíme napríklad o skrinke pod umývadlo, vďaka hĺbke menšej o 20 cm sa vám odkryje jeden rad obkladačiek a vaša kúpeľňa je opäť väčšia. Aspoň opticky.

 

Odložte veci tam, kam patria

Toto je univerzálna rada, ktorú môžete použiť pri optickom zväčšovaní ktorejkoľvek miestnosti. Ak máte v kúpeľni odložené blúzky, sukne, detské hračky či kuchynské potreby, ktoré sa vám nezmestili do kuchyne, dajte ich tam, kam patria. Okrem toho odkladajte aj zubnú pastu, kozmetiku a ostatné prípravky, ktoré používate, do skrinky. Takto miestnosť nebude vyzerať zbytočne preplnená.

 

Pohrajte sa so svetlom

V prvom rade musíte do kúpeľne dať svietidlo, ktoré je dôkladne zaizolované a je odolné voči zvýšenej vlhkosti. A aj keď sú dnes v kúpeľniach lustre populárne, ak chcete priestor opticky zväčšiť, vyhnite sa im – zbytočne by vám odkrajovali z priestoru. Okrem toho sa zamerajte skôr na viac intímne osvetlenie namiesto príliš ostrého. V tomto priestore je lepšie, keď máte viac zdrojov svetla ako jeden – v okolí zrkadla, na strope a a pokojne aj jedno na bočnej stene.

 

Zbavte sa rohožky na zemi

Zdá sa vám odporučenie na zbavenie sa rohože pred sprchových kútom príliš malicherné? Nie je. Keď sa jej zbavíte, skutočne získate v kúpeľni viac vzdušnosti a miestnosť bude pôsobiť priestrannejšie. Nahradiť ju môžete drevenou rohožou priamo v sprchovom kúte alebo vo vani – nebude sa vám šmýkať, budete sa mať kde utrieť a zároveň vám rohož nebude ukrajovať z priestoru.

 

Závesy v sprchovom kúte vám uberajú z priestoru

Už sa vám stalo, že vám záves v sprchovom kúte začal zapáchať tak, že ste sa ho pokúšali zachrániť prírodným parfémom? To, že tieto závesy majú v obľube plesnieť, nie je ich jedinou nevýhodou. Okrem toho ak ho nemáte odtiahnutý, opticky vám uberajú z priestoru, takže najlepšie, čo môžete urobiť, je poobzerať sa po sprchovom boxe či kúte.

Ak sa budete držať týchto rád, aj z malej kúpeľne môžete urobiť priestranné kráľovstvo.

 

Zdroj: Seocentrum