dom pre kazdodenny zivot mNa prvý pohľad ide o modernú novostavbu, ktorá je navrhnutá v súlade s okolitou zástavbou rodinných domov.

dom pre kazdodenny zivotAutor dokonalo využil polohu pozemku na okraji domoradia. Zvolil skulpturálne vzdušnú architektúru domu a vo svoj prospech využil aj sklon terénu.


Autor projektu navrhoval bývanie pre sebe a svoju rodinu. Najviac sa to odrazilo v dispozičnom riešení, ktoré je absolútne podriadené nárokom a požiadavkám členov rodiny na bývanie. Už pri pohľade zvonku je jasné, že projekt domu nevychádza zo zaužívaných schém a zvyklostí dispozično-prevádzkových riešení.


Majitelia domu mysleli aj na budúcnosť s tým, že navrhnuté riešenie umožní prípadné dvojgeneračné bývanie. Možnosti dodatočných úprav v budúcnosti zodpovedá variabilná dispozícia, ktorá by v prípade úpravy splnila plošné nároky obidvoch bytových jednotiek.
"Projekt domu nevychádza zo zaužívaných schém a zvyklostí dispozično-prevádzkových riešení. Tie sú absolútne podriadené nárokom a požiadavkám členov rodiny na bývanie."


Osadenie domu na pozemku a hmota objetu zohľadňujú aj nepríjemnosti veternej lokality a sú prispôsobené obtekaniu vetrom tak, aby vznikli záveterné zóny na obytnej terase a zároveň sa eliminuje jeho vplyv na zasklené priečelia.


Priestory dennej časti domu sú priamo prepojené s pokojovou časťou záhrady, v ktorej sú staré vzrastlé stromy. Nielenže je pohľad z dennej časti interiéru veľmi príjemný, ale stromy výborne vizuálne oddeľujú susediace sídlisko.


Viac sa dočítate na stranách 38 – 43

Text: Ivona Partmanová
Foto: Ján Mihaľov

{ppgallery}stories/fotky-k-clankom/dom_stvoreny_pre_kazdodenny_zivot/galeria{/ppgallery}
Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2011