Je príjemné zaspať pri televízore a nerobiť si starosti s tým, že je potrebné zhasnúť, stlmiť kúrenie, skontrolovať, či je zamknuté. Je upokojujúce odísť na dovolenku a nebáť sa, že si zlodeji všimnú vašu neprítomnosť. Je pohodlné, keď sa žalúzie samostatne sťahujú podľa počasia... Takéto pohodlie a pokoj ponúkajú múdre riešenia od Somfy.

 

somfy inteligentna domacnost ovladanie nastavenie 5

 

Múdrosť je v spolupráci

Asi každá domácnosť je vybavená niektorými modernými výdobytkami techniky, ktoré môžeme nazvať múdrymi. Aj keď bežne ovládame najrôznejšie spotrebiče diaľkovými ovládačmi odkiaľkoľvek mobilnými telefónmi alebo počítačmi, predsa len im musíme dať v pravý čas správny povel a ustrážiť si, že všetko funguje tak, ako má. O skutočne múdrych riešeniach však môžeme hovoriť až vtedy, keď sa spomínaných rutinných úkonov zbavíme. Vtedy, keď spolu dokážu spotrebiče komunikovať a spolupracovať aj keď nad nimi máme kontrolu na diaľku. To dokážu bezdrôtové technológie Somfy. A ešte oveľa viac.

 

somfy inteligentna domacnost ovladanie nastavenie 4

 

Múdrosť na mieru

Bezdrôtové technológie SOMFY umožňujú automatizovať domácnosť presne podľa potrieb užívateľov. Možno vám stačí jednoduché diaľkové ovládanie jednotlivých prvkov. Potom ale denne opakujete rutinné úkony - rozsvietiť, zhasnúť, vytiahnuť roletu, stiahnuť roletu... Koľko je to stlačení tlačidiel, koľko ovládačov je potrebné vziať do ruky? A koľko zbytočných návratov, či náhodou niekde nezostalo rozsvietené, otvorené okno či žehlička v zásuvke?

Veľa času i nepríjemností vám ušetria múdre ovládače, ktoré dokážu dať povel niekoľkým zariadeniam naraz, vďaka mikromodulu lzymo i svetlám a zásuvkám. Potom je jednoduchšie si pripraviť scenáre, čo sa má vykonať pri určitej často sa opakujúcej situácii. Napríklad pri príchode domov sa jedným stlačením rozsvieti svetlo v predsieni i na chodbe, vytiahnu sa rolety v obývačke a kuchyni, vypnú sa vnútorné kamery a môže sa spustiť obľúbená hudba alebo rozhlas.

 

somfy inteligentna domacnost ovladanie nastavenie 3

 

Múdry centrálny mozog

Skutočne dokonalé využitie všetkých možností, ktoré ponúkajú múdre technológie Somfy, zaistí až centrálne riadená spolupráca všetkých prvkov v domácnosti. O takúto spoluprácu sa dokáže postarať riadiaca jednotka TaHoma, ktorá umožňuje ovládanie všetkých zariadení v domácnosti prostredníctvom internetového pripojenia priamo z domova alebo vzdialene odkiaľkoľvek prostredníctvom aplikácie pre mobilný telefón alebo tablet. Ak prenecháte riešenie rutinných situácií technike, získate dokonalý komfort a ušetríte veľa času. Skúsenosť ukázala, že mesačne môžete ušetriť až desiatky hodín. A nemusíte zostávať len pri jednoduchých scenároch, s TaHomou môžete získať oveľa viac.

Bezpečnosť a pokoj

Do systému je možné zapojiť vonkajšie i vnútorné kamery a alarmy upozorňujúce na nežiaduci pohyb v dome. Tento systém je natoľko múdry, že dokáže rozlíšiť psíka, mačku alebo skutočného zlodeja. Aj keď ste na dovolenke, TaHoma sa postará o váš pokoj tým, že dokáže simulovať prítomnosť v dome, rozsvecovať a zhasínať svetlá v daných intervaloch, vyťahovať a sťahovať rolety a žalúzie. Pokoj vám prinesie aj to, že máte nepretržite prehľad o všetkom, čo sa doma deje a na diaľku môžete zadať akýkoľvek príkaz. Napríklad, keď z TaHomy príde hlásenie, že ste nechali pootvorené okno, môžete na diaľku stiahnuť roletu.

 

somfy inteligentna domacnost ovladanie nastavenie 2

 

Úspory energie

S TaHomou môžete znížiť náklady na prevádzku domácnosti, predovšetkým za kúrenie. Systém sa postará jednak o reguláciu kúrenia v závislosti na čase, teplote a počasí, a tiež o jeho synchronizáciu s tieniacimi prvkami domu. Na základe informácií zo slnečných a vetrových čidiel automaticky ovláda rolety, žalúzie a markízy tak, aby sa využil slnečný svit na prehriatie interiéru, a aby sa pri nepriaznivom počasí naopak zabránilo tepelným stratám.

 

somfy inteligentna domacnost ovladanie nastavenie 1

 

Presne podľa potrieb

Veľkou výhodou je, že doma môžete mobil odložiť a nemusíte ani zapínať počítač. V domácnosti môžete používať klasické ovládacie prvky, tlačidlá a ovládače. Čo všetko budú robiť a kam ich umiestnite, je len na vás. A tiež je na vás, či si zaobstaráte celý systém naraz, alebo postupne podľa toho, čo chcete riešiť. Napríklad sa najskôr rozhodnete pre automatické ovládanie brány a dverí garáže, neskôr i tieniacich prvkov, potom zatúžite po regulácii kúrenia... Dokonca môžete zvoliť aj opačný postup, najskôr si zakúpiť jednotlivé aplikácie pre skupiny zariadenia a až neskôr ich združiť pomocou centrálneho mozgu TaHomy. Určite vás neodradí jej cena.

A pokiaľ si nevystačíte so širokým portfóliom Somfy, TaHoma vám umožní prepojiť rôzne moduly a značky naprieč spotrebiteľským trhom alebo cez IFTTT platformu, kde je možné využiť aj ďalšie druhy online služieb, napríklad hlasových asistentov, či jednoducho spojiť ovládanie prvkov s predpoveďou počasia.

Je to jednoduché!

Máte pocit, že TaHoma toho dokáže priveľa, že ju nedokážete nainštalovať alebo vás príliš zamestná? Opak je pravdou. Inštalácia TaHomy je veľmi jednoduchá, pomôžu vám prehľadné video návody aj priamo odborníci zo Somfy. Prepájať jednotlivé prvky do scenárov si potom môžete postupne samostatne a jednoducho zmeniť preťahovaním ikon na displeji tabletu či mobilu. Možno si vytváranie scenárov zamilujete a budete ich dolaďovať pre chvíle všedné i nevšedné.

 

 

Viac informácií: www.somfy.sk