Nájsť kvalitnú posteľ je veľký problém. Niežeby výber nebol veľký, práve naopak, výber je veľký a zorientovať sa v ponuke nábytkárstiev môže byť pomerne náročné. Ak vám vaša manželská posteľ už doslúžila a hľadáte novú, poradíme vám, ako si vybrať dobrú manželskú posteľ.

 

Manželské postele sú dostupné v dvoch veľkostiach – 200x180 cm a 200x160 cm. Pri výbere veľkosti manželskej postele zohľadňujte predovšetkým veľkosť miestnosti a veľkosť nábytku, ktorý v spálni plánujete ponechať. Je potrebné už pri kúpe vedieť, ktorý rozmer si môžete dovoliť. Ak neplánujete po kúpe novej postele meniť matrace, veľkosť postele prispôsobte matracom. Matrace na posteľ rozhodujú pri kúpe novej manželskej postele.

 

 

postele spalne matrace toptrendy

 

 

Materiál

Čo sa týka materiálového prevedenia, uprednostňujte drevené manželské postele. Práve drevené manželské postele vám poskytnú komfort, ktorý vám iné manželské postele neposkytnú. Drevo je pevný materiál, ktorý pri správnej starostlivosti vydrží a z tohto dôvodu bývajú drevené manželské postele uprednostňované. Ak si ale chcete kúpiť kvalitnú drevenú manželskú posteľ, uprednostňujte slovenských výrobcov, ktorí na výrobu postelí používajú kvalitné a hlavne zdravé drevo, ktoré vydrží dlhé desaťročia.

 

Prečo sa ale lepšie spí na drevených posteliach ako napríklad na kovových? Rozhodne preto, lebo sú stabilnejšie, čo ocenia najmä obéznejší ľudia. Kvalitné drevené postele ani po rokoch používania nevŕzgajú, čo z nich robí jednotku na trhu. Výhodou je aj to, že drevo pôsobí útulne a teplo.

 

 

ber dekoru

Pri výbere novej manželskej postele zohľadňujte aj dekor, resp. farebné prevedenie. Ak vám v miestnosti ostáva nábytok, napríklad šatníkové skrine, nočné stolíky, komody, farebné prevedenie (dekor) prispôsobte práve zostávajúcemu nábytku. Môže sa stať, že sa vám nepodarí úplne zladiť dekor postele a dekor spálňového nábytku, ktorý ste si ponechali. Stačí, ak nájdete podobný dekor. Nikdy nekombinujte farebne odlišný nábytok. Miestnosť, v tomto prípade spálňa, by pôsobili chaoticky.

 

Ak si chcete kúpiť kvalitnú posteľ, jednoznačne uprednostňujte drevené postele. Ak si chcete priplatiť za kvalitu, odporúčame vám masívne drevené postele. Ak vám ale tieto postele prídu príliš drahé, uprednostňujte postele z kvalitných drevotrieskových dosiek, ideálne slovenskej výroby.

 

 

Na výber máte drevotrieskové, masívne, kovové postele, avšak kvalitné drevo žiaden iný materiál nevynahradí. Pri výbere novej manželskej postele zvážte, či potrebujete úložný priestor. V ponuke drevených postelí nájdete postele s úložným priestorom, ale aj bez úložného priestoru.

 

 

Vyberte si svoju posteľ

postele-spalne.sk