ekonomicke stavby xs rodinny dom v nitre predzahradka toptrendy

 

Obidvaja od detstva vyrastali v rodinnom dome a vedeli, že jedného dňa budú chcieť bývať vo vlastnom. O možnosti kúpy bytu nikdy neuvažovali. A nebola to jediná vec, ktorá ich spájala. Dnes sú manželia Szullovi spokojnými majiteľmi svojho vysnívaného bývania. A aj napriek tomu, že si dom vyberali z katalógu Ekonomických stavieb, tvrdia, že všetky predstavy o ich vlastnom bývaní sa splnili do poslednej bodky.

 

"Postaviť si vlastný rodinný dom svojpomocne nás spočiatku lákalo, uvedomili sme si však, že finančne výhodnejšie je postaviť si dom na kľúč" priznávajú manželia Szullovi. O spoločnosti Ekonomické stavby sa dozvedeli z reklamy v novinách. Oslovila ich ponuka pomoci pri vybavovaní vlastného bývania. Aj oni však boli spočiatku na vážkach, či dať prednosť novostavbe, alebo sa prikloniť ku kúpe staršej nehnuteľnosti.

 

ekonomicke stavby rodinny dom s predzahradkou byvanie na kluc toptrendy

 

 

Mladý pár Szullovcov mal o svojej životnej investícii od samého začiatku jasno. Na myšlienku zaobstarať si vlastné bývanie ich podobne ako veľa mladých rodín pred nimi priviedla predovšetkým túžba osamostatniť sa. A začať spoločný rodinný život. „Boli sme však zvyknutí na život v rodinnom dome, o kúpe bytu sme ani neuvažovali,“ hovorí mladá pokladníčka z Nitrianska.

 

ekonomicke stavby rodinny dom v nitre predzahradka toptrendy

 

 

Myšlienka dať si postaviť vlastný domček namiesto kúpy nejakého už postaveného rodinného domu pritom vznikla už dávno predtým, ako si mladý pár vôbec kúpil pozemok. „Vždy sme snívali o vlastnom dome,“ dodáva Szullová s tým, že ich lákala aj stavba svojpomocne. „Je to finančne výhodnejšie. Ale nebolo to možné z časových dôvodov.“ Stavebnú firmu, vďaka ktorej sa im ich sen o pár rokov neskôr splnil, objavili náhodou v tlači.

 

 

ekonomicke stavby exterierova uprava pozemku jednopodlazny rodinny dom toptrendy

 

 

„Ovplyvnilo nás hlavne to, že firma ponúkala, že všetko vybaví za nás,“ vysvetľuje jej manžel, ktorý z aspektov bol pre nich rozhodujúci. „Pre výber firmy boli však hlavné dobré referencie.“ Stavbu rodinného domu na kľúč pritom mladý pár plánoval niekoľko rokov dopredu. „Prvýkrát sme sa s poradcom Ekonomických stavieb, pre ktoré sme sa rozhodli, zišli niekoľko rokov predtým, než sme začali stavať. Bolo to v období, keď sme o stavbe vlastného domu ešte len uvažovali. Keď už sme boli pevne rozhodnutí, stretli sme sa znova a uzavreli sme zmluvu,“ hovorí Szull.

 

 

ekonomicke stavby domy na kluc predsien toptrendy

 

 

Počas toho obdobia sa postupne dotvárala aj predstava o podobe vlastného bývania. „Predstavu o tom, ako by mal domček vyzerať, sme mali. Nakoniec sme si vybrali dom Lucie 6A z katalógu, ktorý firma s už hotovými projektmi má k dispozícii,“ dopĺňa ho manželka a dodáva: „Za rovnaké peniaze sme si vybrali väčší dom. Rozloženie miestností bolo pritom také, aké sme chceli.“

 

 

ekonomicke stavby kuchyna s jedalnou jednopodolazny rodinny dom toptrendy

 

 

Bývajú v hustejšej zástavbe, zvolili tak variant bez garáže a záhrady. „Obmedzovala nás veľkosť pozemku,“ dokresľuje výber mladý pár, ktorý sa dnes teší z krásneho domčeka s dispozíciami 4+kk. Samotná stavba podľa mladého páru vraj už bola rýchla. „Zmluvu sme podpísali v decembri a stavať sa začalo už na jar nadchádzajúceho roka, teda v marci. Medzitým firma zariadila všetky povolenia a my sme si v banke vybavili hypotéku. Sami sme riešili len napojenie pozemku na plyn a elektrinu a výkop kanalizácie,“ uvádzajú k tomu, ako financovali stavbu domu, so spokojným úsmevom na perách Szullovci. Potom už vraj všetko bežalo podľa plánu. „Zmenili sme potom ešte farbu okien, aby lepšie ladila. Inak zostalo všetko bez zmeny,“ uzatvára šťastný pár.

 

 

www.ekonomicke-stavby.sk