Počuli ste už o slávnej tureckej Kapadócii a o jej neobvyklých hoteloch? Príbehy jaskynných hotelov v Kapadócii siahajú tisícky rokov dozadu. V súčasnosti si získali celosvetové uznanie ako luxusné a výnimočné prírodné hotely. V samotnej Kapadócii ich nájdete hneď niekoľko. Vyberáme za všetky aspoň jeden.  

 

Ľudia kedysi dávno v oblasti Kapadócie, hľadajúc útočisko pred chladom a zimou, vyrezali domy z tufovej skaly, ktorú tu kedysi zanechali sopečné erupcie. Keď sa sem rozšírilo kresťanstvo v 4. storočí, miestni obyvatelia tu vytesali kresťanské kostoly do kameňa. V čase, keď cestovný ruch prišiel do Turecka; Kapadócia sa preslávila po celom svete kvôli svojím jedinečným skalným útvarom a jaskynným hotelom. Jedným z nich je aj Holiday Cave.

 

 

dovolenka v turecku goreme holiday cave kuriozity cestovanie toptrendy

 

 

 

Ak ste sa niekedy zamysleli nad tým, aký by bol život v jaskyni Freda a Vilmy Flinstonových, môžete navštíviť hotel Holiday Cave. Hotel má 30 izieb, ktoré sú navrhnuté v jaskynnom štýle, typickom pre tento región. Ponúkajú špeciálnu dovolenku, priamo v centre Národného parku Göreme, ktorý je súčasťou UNESCO. Vzhľadom na to, že tento jedinečný hotel Holiday Cave sa nachádza na južnej strane kopca. Môžete tam zároveň obdivovať čaro východov, západov slnka, ideálne priamo z teplovzdušných balónov. V blízkom okolí hotela sa tiež nachádza čarovná kvetinová záhrada a bazén s výhľadom na skalnaté útvary a komíny. Keď sa ako turista zadívate na ohromujúcu scenériu rozprávkových komínov a slávnej Pigeon Valley zo svojej izby, zabudnete, že existuje niečo ako stres z mestského života. 

 

 

flinston toptrendy

 

 

Hotel ponúka  tradičnú tureckú kuchyňu. K dispozícii sú rôzne typy  izieb: Kráľovská izba, Sultan izba, Rodinná suit izba. Taktiež je k dispozícii aj možnosť hostelového ubytovania pre backpackerov.  

 

 

dovolenka v turecku holiday cave hotel kapadocia goreme kuriozity cestovanie toptrendy

 

 

Jaskyňa Holiday Cave sa nachádza v pešej vzdialenosti od centra mesta, rozprávkových komínov a západu slnka, tak ju neváhajte objaviť. Slávne rozprávkové komíny a fantastické farebné útvary krajiny robia z tohto regiónu zázrak. Oddýchnite si a objavte historickú, romantickú krajinu a zároveň si vychutnajte  to najlepšie v hotelových ubytovacích zariadeniach so svetoznámou tureckou pohostinnosťou.

 

 

dovolenka v turecku holiday holiday cave goreme kapadocia kuriozity cestovanie toptrendy