Repka olejná je na našich poliach už desaťročia tradičnou plodinou, ktorá sa v súčasnosti pestuje najmä pre produkciu kvalitného potravinárskeho oleja. Stále miesto má v kuchyniach aj v súčasnosti, Nechýbal však ani v kuchyniach našich starých mám. Existujú dôvody, pre ktoré by ste mu mali dať prednosť pred tým olivovým. 

 

Ako došlo k tomu, že si v modernej kuchyni a gastronómii nedokážeme predstaviť prípravu jedla bez použitia rastlinného tuku? Používanie rastlinných olejov sa v Európe rozšírilo najmä v období kresťanstva, keď nemohli kresťania v pôstnych obdobiach konzumovať jedlá živočíšneho pôvodu. Medzi 12. A 13. storočím nastal v Európe rozmach výroby a využívania rastlinných olejov, najskôr najmä konopných a ľanových. Napriek tomu všetkému, repka olejná nebola vždy rovnako kvalitná. V porovnaní so súčasnosťou je moderná verzia repkového oleja zdravšia.

 

 

repkovy olej flaviol studená kuchyňa príprava šalátov olejová zálievka tophoreca toptrendy sk

 

 

Repkový olej zo Spiša je považovaný za jeden nutrične najvhodnejších rastlinných olejov, ktorý v niektorých kritériách prekonáva dokonca olej olivový. Vďačí za to priaznivému podielu mastných kyselín z vyšľachtených odrôd bezerukovej reply olejnej. Tá sa u nás vyšľachtila len počas 70. rokov minulého storočia na Slovensku. Výrobnými procesmi a obzvlášť fyzikálnou rafináciou si zachoval tento olej všetky esenciálne vlastnosti, ktoré ho predurčujú na tepelnú prípravu pokrmov. 

 

 

 

repkovy olej flaviol olej na varenie smaženie zdrave varenie na rastlinnom tuku tophoreca toptrendy sk

 

 

Ponuka repkových olejov je v našich predajniach bohatá. Medzi tie zo Spiša sa radí napríklad olej Flaviol. Obsahuje najmenšie množstvo nasýtených mastných kyselín, je bohatší na vitamín E a je vhodnejší na varenie. S olejom by sme to však za žiadnych okolností nemali preháňať, vzhľadom na vysoký obsah kalórií. Bez ohľadu na to, o ktorom oleji hovoríme. Má vyšší obsah omega 3 a omega 6 mastných kyselín.Tie si telo totižto samo vyrobiť nedokáže.