Tatranské ľadové kráľovstvo vzniklo na Hrebienku už po piaty krát!Tento rok sa ponesie v téme pocta rodine, inšpirovanou masívnou rímskokatolíckou bazilikou v Barcelone - Sagrada Familia. Použitých bolo 1440 ľadových blokov, ktoré dokopy tvoria viac ako 190 ton ľadu a pracovalo sa 300 hodín. Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu, ktorý sa tento rok ponesie v téme pocta rodine, inšpirovanou masívnou rímskokatolíckou bazilikou v Barcelone - Sagrada Familia. Samotná bazilika je budovaná v štýle stredovekých katedrál a je monumentálnym dielom renomovaného katalánskeho architekta Antonia Gaudího.

csm c Marek Hajkovsky foto Ladovy Dom Hrebienok 2017 031 57c123deda

Od 8. decembra si môžete pozrieť túto dominantu prenesenú do ľadového unikátu. O precízne detaily pri tvorbe ľadového chrámu sa postaral Adam Bakoš s tímom slovenských, českých a španielskych sochárov. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 1440 ľadových blokov, ktoré dokopy tvoria viac ako 190 ton ľadu.

csm c Marek Hajkovsky foto Ladovy Dom Hrebienok 2017 034 67c5d8130d

Novinkou tohto roku je väčší chrám ľadovej baziliky, ktorý sa presunul z pôvodnej 18 metrovej do kupoly o priemere 25 metrov. Tento rok je Tatranský Dóm na Hrebienku o niečo väčší a veľkolepejší.

c Marek Hajkovsky foto Ladovy Dom Hrebienok 2017 027

 Answear.sk

 

 

Baleriny na Bata.sk

 

Zdroj: TASR, www.regiontatry.sk, yotube