Ako odstrániť pleseň v kupelni toptrendy sk

 

Koľko času strávite upratovaním a čistením kúpeľne? Pre čistý a svieži domov je nevyhnutné starať sa o čistenie záchoda, vane, sprchového kúta, či umývadla. Priťažujúca okolnosť je v tomto prípade vlhkosť kúpeľne dôsledkom častého sprchovania, kúpania a prania. Baktérie sa množia a vlhké prostredie je pre nich ideálne prostredie na rozpútanie plesňovej vojny. Tentoraz sme si pre vás pripravili niekoľko praktických a vcelku jednoduchých rád, ktoré môžete využiť počas upratovania v kúpeľni. Zbavte sa plesne v kúpeľni!

 

Ako odstrániť pleseň v kúpeľni

 

 

Sprchovacie závesy a záclony

Sprchovací záves znesie všetko – vodu, zvyšky sprchového gélu, šampónu, mydla a podobne. Napriek tomu, že vyzerá byť suchý, nenechajte sa oklamať. Plesne a baktérie sa jedna radosť združujú na jeho povrchu vďaka jeho účelnému materiálu z plastu. Namiesto neho investujte do kvalitného sprchovacieho kúta so sklenenými dverami. Stačí ich raz za čas v prípade potreby umyť s dezinfekčným prostriedkom a budú opäť hygienicky čisté.

V súvislosti s kúpeľňovými závesmi na okná je potrebné ich častejšie vymieňať, aby nielen nestratili farebnosť látky vplyvom slnečného žiarenia, ale ani neudržiavali zatuchnutý vzduch alebo špinu na povrchu textílie.

 

Vymeňte tuhé mydlo za tekuté

 

Kocka mydla je síce najspoľahlivejšia vec, ktorú v kúpeľni máme, avšak i ona zanecháva po sebe drobné značky na umývadle. Namiesto sladkasto voňavých tekutých mydiel dajte prednosť dávkovaču tekutého mydla, ktoré umiestnite na obkladačky nad umývadlom. Dotykom plastovej nádobky, v ktorom sa mydlo nachádza, sa stretávame s baktériami, ktoré tam majú svoje čestné miesto.

Bezdotykový dávkovač mydla má menšie riziko prenesenia baktérii na ruky. Pri rekonštrukcii kúpelne zvážte kúpu umývadla so vstavaným bezdotykovým dávkovačom tekutého mydla. Práve takáto možnosť je tou najlepšou.

Automatické dávkovače mydla ponúkajú aj obľúbené internetové obchody ako sú Alza, Hej, Okay, 4Home a mnohé ďalšie. Pri kúpe si nezabudnite vybrať a uplatniť zľavový kód Alza a ušetrite tak pri nákupe. Na stránkach   kuponyzdarma.sk nájdete tisíce kupónov na zľavy do stoviek obchodov. Všetky zľavy na stránkach sú k dispozícii zadarmo, ihneď platné a každý z kupónov si môžete okamžite uplatniť pri nákupe v obchode. Ušetrite aj desiatky eur pri každom nákupe cez internet.

 

 

Automatický dávkovač mydla

Tento obľúbený automatický dávkovač mydla kúpite na Alze

 

 

Niet nad bielu farbu

 

Biela nevyjde z trendu. Je univerzálnou farbou, ktorá sa dá kombinovať s akoukoľvek inou farbou. Preto biele kachličky a dlaždičky  podobnej svetlej kombinácie farieb opticky zväčšia priestor a poskytnú možnosti, ako doladiť kúpeľňu podľa vašich predstáv. Biela je taktiež farba, ktorá nám najviac evokuje čistotu a dezinfekciu.

 

Kvety v črepníku

V škole nás učili, že rastliny vyrábajú kyslík procesom fotosyntézy. Ako využiť spomenutú znalosť vo svoj prospech? Do kúpeľne umiestnite zopár kvetináčov s nenáročnými rastlinami na okno, ktoré potrebujú slnečné svetlo. Pohlcujú vlhkosť miestnosti  vošky sa v nich budú zhlukovať častejšie ako okolo zrkadla. Taktiež prinášajú príjemnú vôňu okvetných lístkov a esteticky spestria každú kúpeľňu.

 

Všetko má svoje miesto

Mať poriadok vo veciach sa vypláca pre jednoduchý dôvod – máte prehľad o všetkých produktoch a veciach, ktoré v kúpeľni a na poličkách skladujete. Šampón, kondicionér, sprchový gél, penu do kúpeľa a podobné prípravky vytrieďte do jednej krabičky a tak, aby ste ju maliporuke. Vždy, keď budete niečo z tejto priehradky potrebovať, pohrabete sa v nej a nájdete danú vec. Rovnako to urobte s kozmetikou na tvár – denný krém, čistiace mlieko, peeling alebo čistiacu emulziu uložte spolu do jednej priehradky. Čistiace prostriedky na podlahu, záchod a kachličky, majú miesto v skrinke pod umývadlom.

 

Poriadok v kúpeľni

Šikovným a estetickým riešením sú praktické krabičky

 

Dostatočné vetranie je základ

Pri sprchovaní alebo kúpaní sa vplyvom teplej vody uvoľňuje do vzduchu para, ktorá zvyšuje vlhkosť kúpeľne. Preto mnoho z nás má kúpeľni doslova saunu. Ak neotvoríme okno alebo nepustíme ventilátor, hrozí riziko vytvárania plesní na stenách, či v sprchovacom kúte, ale aj ďalších súčastí a vybavenia kúpelne. Postarajte sa o to, aby bola vaša kúpeľňa po sprchovaní a kúpaní dobre prevzdušnená.

 

Osviežovače vzduchu

Príjemná vôňa sa do priestorov, kde sa nachádza toaleta, rozhodne hodí. Namiesto umelých chemických vôní použite vonné oleje, vosky alebo prírodné esencie, ktoré nevyprchajú po niekoľkých minútach. Aby sa vôňa v kúpeľni udržala čo najdlhšie, vyberajte výrobky, ktorých zloženie obsahuje prírodné vône. Ponuku takýchto vonných voskov ponúka aj obchod 4Home. Pri kúpe online môžete uplatniť aj zľavový kupón 4Home z www.KuponyZdarma.sk a ušetriť. Každý kupón je ihneď platný, na stránkach nájdete tisíce zliav do stoviek obľúbených internetových obchodov.

 

Text: 4Home 

Foto: 4Home