3 tit

Renomované architektonické štúdio z Kuvajtu, AGi Architects sapostaralo o futuristický koncept vily, ktorá vyniká svojim dych-berúcim exteriérom a sofistikovaným interiérom.

5

Zadanie bolo jednoduché- vytvoriť súkromie a zároveň sa odlíšiť od susedov. Vznikla tak ikonická budovy, ktorá nemá v širokom okolí konkurenciu. Stavba dostala meno the Rock House, kvôli tomu, že pripomína opustený kameň v púšti. Okrem toho tiež nesie prezývku Origami House, za čo vďačí svojej siluete. Na 1300 m2 sa nachádza dostatok ocele, ktorá podčiarkuje moderný nádych betónu. Tradičné islamské a orientálne prvky však boli takisto zakomponované do stavby, preto v interiéri nájdete klasickú drevorezbu, ktorá vytvára nádherné svetelné efekty. Obývateľné plochy sú orientované okolo centrálnej záhrady s betónovým bazénom, čo poskytuje výhľad do vnôtrobloku, dostatok sveta aj súkromia.

 

7

Zariadenie a dekorácie vo vile sa nesú v kozmopolitnom duchu a pripimínajú tak cesty po svete. Nájdu sa tam však aj dizajnérske skvosty z dielní značiek ako Fendi, Armani či Hermés. Nechýba ani mramor, ktorý je autentickým no zároveň exkluzívnym prvkom v islamskej kultúre

Foto: AGi Architects

Zdroj: www.top-fashion.sk