ekonomicke stavby 1 uvod

 

O kúpe bytu vraj nikdy neuvažovali, tvrdí mladý pár. Manželia totiž odmalička vyrastali v rodinných domoch. A už od detstva obaja snívali o tom, že si raz podobné bývanie zaobstarajú aj pre seba. Vďaka Ekonomickým stavbám sa mladej rodine tento sen konečne splnil.

 

ekonomicke stavby 1

 

„Obaja sme predtým bývali u rodičov a chceli sme sa – podobne ako väčšina mladých – osamostatniť. A žiť spoločne. To bol hlavný dôvod, prečo sme si zadovážili vlastné bývanie. Keďže sme boli zvyknutí na život v rodinnom dome, kúpa bytu ani neprichádzala do úvahy – rovno sme vyberali rodinný domček,“ začínajú svoje rozprávanie manželia Szullovci. Spočiatku ich lákala aj predstava svojpomocnej výstavby – v konečnom dôsledku je to finančne výhodnejšie. Rozhodli sa však pre stavbu na kľúč a dobre urobili. Postaviť si dom vlastnými silami by jednoducho z časových dôvodov nezvládali. „Na firmu Ekonomické stavby sme narazili v novinách. Oslovilo nás predovšetkým to, že dokázali všetko vybaviť za nás, vďaka čomu sme nemuseli behať po úradoch. To sme vnímali ako najdôležitejší prínos. Na prvom mieste však zavážili dobré referencie,“ zdôrazňuje nežná polovička, pokladníčka z Nitrianska.

 

ekonomicke stavby 3

 

Väčší dom za rovnaké peniaze

So zástupcami spoločnosti sa prvýkrát stretli už niekoľko rokov predtým, než začali stavať. Bolo to v období, keď ešte nemali vyhliadnutý dokonca ani samotný pozemok – keď o vlastnom dome ešte len uvažovali. Keď boli pevne rozhodnutí, prišlo na rad opätovné stretnutie s konzultantom firmy a uzavretie zmluvy. A hoci už mali predstavu o tom, ako by mal dom vyzerať, nakoniec si vybrali hotový projekt z katalógu firmy. Hlavným kritériom bola veľkosť domu – obmedzoval ich totiž pozemok. Objekt mal vyrásť v hustejšej zástavbe, aj preto sa rozhodli pre variant bez garáže a záhrady. Dali však aj na odporúčania poradcu. Výhodou bolo to, že zvolený projekt im vyhovoval jednak rozložením miestností v rámci dispozície, jednak tým, že ponúkal viac metrov štvorcových za rovnaké peniaze. Voľba teda padla na jednoduchý kompaktný bungalov Lucie 6 – Oliver s praktickou dispozíciou 4 + kk.

 

ekonomicke stavby 2

 

Bez krbu, ale spokojne

„Stavbu domu sme financovali prostredníctvom hypotekárneho úveru, ktorý sme si v banke vybavovali aj zriaďovali sami. Nakoniec sme nevyužili žiadny z ponúkaných programov od stavebnej spoločnosti. Zmluvu sme podpísali v decembri, pričom výstavba odštartovala už na jar nadchádzajúceho roka, teda v marci. Medzitým firma zariadila všetky povolenia a my sme si v banke vybavili hypotéku. Riešili sme aj siete na pozemku – napojenie na elektrinu a plyn. A tiež vykopanie kanalizácie,“ pokračuje mladý pár.
Samotná stavba sa realizovala rýchlo a bez komplikácií. Počas procesu výstavby však dospeli k záveru, že pre nedostatok financií bude potrebné zrušiť kozub, ktorý pôvodne plánovali. Zmenili aj farbu okien, aby lepšie ladila s celkovým výrazom objektu. Inak všetko zostalo bezo zmeny. Niekedy je šťastie naozaj na dosah, len treba dobre hľadať a nájsť správneho partnera na realizáciu svojich snov.

Viac informácií: www.ekonomickestavby.sk