Ashton Kutcher a Mila Kunis sa nedávno presťahovali do svojho nového sídla v Beverly Hills. Ak si tento šťastný párik predstavujete v rozľahlom zámockom sídle či modernom dome z chrómu a železa, budete prekvapení. Ich voľbou bolo postavenie domu v štýle starej tradičnej stodoly.

 

mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 1

 

"Chceli sme dom, ktorý by vyzeral ako skromný statok, ktorý tu stál dlhé desaťročia a postupne sa prerobil na dom. Všetko však muselo byť moderné, ekologické a praktické," vysvetľujú svoje pohnútky manželia. Ich obydlie tvorí hlavná budova, ktorá je koncipovaná do tvaru písmena U a prepojená s ďalšími dvomi menšími budovami a voľne stojacim pavilónikom na grilovanie.

 

mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 3

mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 4

 

Výstavbou domu poverili architekta Howarda Backena, z architektonického štúdia AD100 Backen & Gillam Architects. Ten je známy svojou schopnosťou kombinácie ľudových foriem, rustikálnych materiálov a moderných prvkov s dôrazom na praktickosť. Pre stavbu i zariadenie domu vybral ako hlavné materiálové formy regenerované drevo, doskový betón a sklo. Celý dom je napájaný z fotovoltiky a je ukrytý pod rozľahlou verandou, ktorá sa tiahne pozdĺž jednej strany hlavnej konštrukcie. Solárne pole domu produkuje podstatne viac energie, ako vyžaduje nehnuteľnosť, preto je možné ho využiť aj na ohrev vody v priľahlom bazéne.

 

mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 5

mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 6

 mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 2

 

Okrem nových nábytkov, ktoré boli dizajnované priamo pre tento dom, si zo svojho predchádzajúceho bývania Mila s Ashtonom zobrali do nového interiéru tie kúsky, s ktorými sa nechceli rozlúčiť a prirástli im k srdcu. Takými boli napríklad strieborné stoličky či extravagantný krištáľový luster. Aj stoličky aj luster sú úplným protikladom skromnej architektúry a opotrebovaných materiálov ich nového domu, ale asi aj práve preto tu zapadli dokonale.

 

mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 10

 

Ashton a Mila sa zaujímajú a riešia otázky týkajúce sa ekológie, dbajú na čistotu vody, dopestovaných plodín i potravín, ktoré oni i ich deti konzumujú. Preto bolo samozrejmosťou, že celý koncept, samotná stavba domu i jeho ďalšie využívanie muselo dodržiavať prísne ideály udržateľnosti, minimálnej uhlíkovej stopy a ďalšie stanovené požiadavky.

 

mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 9 mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 7 mila kunis ashton kutcher dom farma LA stodola 8

 

"Aby ste vo svojom priestore cítili pokoj, musí byť všetko v poriadku. My sa v našom dome cítime skvele, takže sme si splnili svoj sen o zdravom a peknom bývaní. Keď sme tu, cítime, že svet má zmysel," uzatvára Ashton Kutcher svoje rozprávanie.

Pripravila: Petra Adamcová
Zdroj informácií a foto: Architectural Digest