shutterstock 1067950973Ak sa ráno zobúdzate s bolesťou chrbta a pocitom, že ste sa vôbec nevyspali, potom odporúčame vymeniť matrac. Ten je zárukou kvalitného spánku. Do akého matraca sa vyplatí investovať?

 

shutterstock 1067950973

Ak sa ráno zobúdzate s bolesťou chrbta a pocitom, že ste sa vôbec nevyspali, potom odporúčame vymeniť matrac. Ten je zárukou kvalitného spánku. Do akého matraca sa vyplatí investovať?

 

Možno sa ráno budíte s myšlienkami, že by sa vám hodila ďalšia hodina v posteli navyše. Kvalitný spánok je však základom pre dobrú náladu aj produktivitu. K tomu sú potrebné aj kvalitné matrace. Nebojte sa do matraca investovať aj viac peňazí. Odporúčame ale nekupovať ho naslepo. Vždy si ho najprv vyskúšajte, prípadne sa pozerajte, či obchod ponúka možnosť skúšobnej doby (napríklad 14 a viac dní). Len tak budete mať istotu, že je pre vás matrac vhodný.

heureka.sk Pomoézîeme vaüm naüjstî tuü najlepsîiu matrac pre kvalitnyü spaünok produkty

Na čo sa pri výbere matraca zamerať?

 

Pri matraci pre vás bude dôležité zvoliť správnu tvrdosť. Tá sa rozdeľuje do niekoľkých stupňov, pričom pre každého je vhodný inak tvrdý matrac.

  • Mäkký – vhodný pre ľudí s problémami kĺbov a so zníženou hybnosťou.
  • Stredný – vhodný pre tých, ktorí majú problém s chrbtom (matrac drží chrbticu v rovine) atých, ktorí sa v posteli často prevaľujú.
  • Tvrdý – vhodný pre všetkých, ktorí radi spia na bruchu alebo majú vyššiu hmotnosť (tuhosť matraca zaručí, že nebude preležaná).
  • Veľmi tvrdý – zaručí správne prekrvenie pokožky a udrží chrbticu v rovine, preto je vhodný pre tých, čo najradšej spia na chrbte.

Na trhu nájdete aj matrace s dvojitou tvrdosťou – tie sú ideálne najmä pre manželskú posteľ, keďže kombinujú dva stupne tvrdosti. Ďalej existuje tiež matrac s rôznym počtom zón – na rôznych miestach má rozdielnu tvrdosť, vďaka čomu sa dokonale prispôsobí vášmu telu.

 

Dôležitá je výška matraca

 

Keď už ste našli ten najlepší matrac pre vás, nezabúdajte na správne rozmery a výšku. Matrac musí zodpovedať rozmerom postele – nesmie sa prehýbať alebo na posteli „plávať“. Výška matraca by v ideálnom prípade mala byt 15 a viac cm. Vyšší matrac zaručí lepšie pohodlie a má dlhšiu živostnosť.

 

Najlepšie matrace podľa Heureky

Ak si s výberom matraca neviete poradiť, pozrite sa, ktoré matrace sú najobľúbenejšie podľa hodnotenia ľudí na Heureke. 

Drevočal Lima

Matrac Drevočal Lima patrí medzi tvrdé matrace. Ponúka ale dve rôzne tvrdosti – matrac stačí otočiť. Vďaka zvýšenej pórovitosti skvelo odvádza teplo. Použitá pena je navyše tvarovaná do masážnych nopov, ktoré zaručujú lepšie prekrvenie pokožky a uvoľní vašu chrbticu, kĺby aj svaly. Matrac disponuje 7 zónami, ktoré zaistia kvalitný spánok a pohodlie.

 

proPostele PUR

proPostele PUR je kvalitný matrac za rozumnú cenu. Vyznačuje sa stupňom tvrdosti 4, čím sa radí medzi tvrdé matrace. Je vyrobený z PUR peny, ktorá má skvelé fyzikálne vlastnosti. Matrac je elastický. Vďaka tomu sa dokáže perfektne prispôsobiť vášmu telu. Výhodou je aj kvalitný prešívaný poťah, ktorý môžete prať. Navyše je prešitý klimatizačnou vrstvou a je dokonale hypoalergénny.

 

Textilomanie DELUXE

Profilovaný matrac Textilomanie DELUXE disponuje 7 zónami pre ešte lepší, pohodlnejší a zdravší spánok. Je vyrobený bez použitia lepidla a je vhodný pre alergikov. Matrac má vynikajúce prispôsobovacie vlastnosti a je profilovaný z oboch strán, čo zaručuje ešte vyšší komfort. Hodí sa skorej na lamelové a polohovateľné rošty.

 

heureka.sk Pomoézîeme vaüm naüjstî tuü najlepsîiu matrac pre kvalitnyü spaünok recenzia

Zdroj náhľadového obrázku: LightField Studios / Shutterstock.com