trendy 2020 vodovodne baterie kuchynske baterie kuchyna trendy byvanie perex

 

Je čas na modernizáciu najpoužívanejšieho zásobníka vody vo vašej domácnosti. Technológia kuchynských batérií pokročila do takej miery napred – pokiaľ ide o dizajn – že si môžete vybrať z neobmedzených možností a nemusíte uvažovať už o klasickej vodovodnej batérii.

 

Voice Activated Faucet 1024x576 kópia

 

Priemerný človek strávi v kuchyni veľa času, hlavne preto, že umývanie riadu a udržiavanie čistej kuchyne je náročná úloha. Kohler je už dlho známy pre jeho kombináciu inovatívnych technológií s odvážnym dizajnom, a dnes prináša do sveta kuchynských batérii novú značku Sensate Kohler Konnect. Elegancia a inteligencia umožňuje používateľom ovládať kuchynskú batériu pomocou hlasového ovládania.

 

 

Majitelia budú môcť povedať, aby sa zapla, vypla, vypustila presné množstvo vody alebo naplnila kvetináč do určitej úrovne. Sensate sa tiež dokáže postarať sám o seba:  monitoruje spotrebu vody, zisťuje úniky a upozorňuje na ne používateľov prostredníctvom aplikácie Kohler Konnect. Cena, ani dostupnosť snímača Sensate Kohler Konnect ešte neboli verejne oznámené, ale po uvedení na trh bude batéria v troch rôznych štýloch (leštený chróm, žiarivý nehrdzavejúci alebo olejom potiahnutý bronz).

 

Best Commercial Kitchen Faucet 900x500

 

Minimalistické a moderné

Ak sa vám rozhovor s vašou kuchynskou batériou javí ako príliš ďaleká budúcnosť, sú tu vodovodné batérie Motion Sense Touchless od spoločnosti Moen. Kohútiky sú ľahko ovládané senzormi, ktoré aktivujú alebo zastavujú tok vody. Batéria zaznamenáva pohyb – či už je to švihnutím ruky alebo umiestnením prázdneho džbánu pod kohútik. Pohybová aktivácia umožňuje majiteľom udržať si svoje kuchyne – najmä ich štýlové vodovodné batérie –o trochu čistejšie tým, že sa napríklad vzdáva potreby uchopiť rukoväte rukami špinavými od vaječných žĺtok.

 

 large Moen

 

Najjednoduchšie moderné kuchynské batérie sa ovládajú ešte jednoduchšie – poklepaním zapnete alebo vypnete svoj kohútik, na ktoromkoľvek mieste batérie, ktoroukoľvek časťou tela. Vodovodné batérie od spoločnosti Delta Touch 20 zmierňujú šírenie choroboplodných zárodkov a to tým, že umožňujú používateľom ľahko si čistiť ruky alebo rôzne kuchynské potreby. Stačí sa dotknúť ktorejkoľvek časti batérie Delta Touch20. Druhý dotyk ho vypne.

 

csm german innovation award 2019 13131 grohe blue home connected voice control grohe ag 654c7b2d9a

 

Kuchynské batérie samozrejme nie sú len na čistenie rúk a riadu. Kuchynský kohútik primárne používame aj na pitnú vodu. Grohe Blue Chilled & Sparkling, tento filtračný systém poskytuje majiteľom nielen čerstvú, čistú vodu, ale tiež chladí nápoj na príjemných 6 °C a ponúka výber z troch druhov vody: neperlivej, perlivej alebo mierne perlivej.

 

contemporary kitchen faucets

 

Dôležité pri výbere

Prepínač režimov

Veľkou výhodou kuchynskej batérie je jej mimoriadna funkčnosť a univerzálnosť. Mnohé vám umožňujú prepínať medzi režimami prúdenia a rozprašovania, čo vám umožňuje vybrať si najvhodnejšiu možnosť pre oplachovanie, umývanie, plnenie. Niektoré vodovodné batérie majú na hadici samostatný rozprašovač a vy môžete použiť obe naraz a dosiahnuť tak ešte väčšie pohodlie.

Vytiahnite hadicu
Takmer všetky moderné vodovodné batérie obsahujú sťahovaciu hadicu. Hadica vám poskytuje väčšiu flexibilitu a lepší dosah pri oplachovaní.

Výška batérie
Celková výška batérie je dôležitá. Mali by ste si vybrať dostatočne vysokú, aby ste do umývadla pod ním mohli umiestniť aj väčšie hrnce.

 

Text: Petra Laclavíková

 

Prečítajte si tiež: 

Ako si vybrať kúpeľňový nábytok

top trendy byvanie 2020 kupelne 2020 stavebnictvo9