Mnohí z nás podľahli škandinávskemu dizajnu do takej miery, že sa v tomto duchu nesú celé domácnosti. Aké však sú najnovšie interiérové trendy podľa severanov?

 

Sivé steny

Sivá na stenách sa stala už akýmsi must-have pri škandinávskej dizajnovej filozofii. Nebojte sa jej ani vy, správne zvolený odtieň dokáže urobiť s priestorom divy.

trendy skandinavskych interierov

 

Šatník ako dekorácia

Čo by ste povedali na otvorený šatník, ktorý poslúži ako dekorácia? Práve takýto element v interiéri je na vzostupe.

trendy skandinavskych interierov1

 

 

Tyrkysové kontrasty

Aj keď sú škandinávci majstrami jednoduchosti, tentokrát siahajú aj po kontrastných farbách. Tyrkysovou rozbijú monochromatický interiér, dodajú mu svetlo a ľahkosť.

trendy skandinavskych interierov3

 

Grafické kalendáre

Jednoduché a efektné spestrenie každého interiéru predstavuje práve grafický kalendár, ktorý sa nesie v čistom, minimalistickom duchu.

trendy skandinavskych interierov5

 

 

Kožený nábytok

Ak ste si pod týmto pojmom predstavili masívne kožená kreslá ako z klubovej knižnice, ste na omyle. Škandinávsky dizajn uprednostňuje minimalistické, nenápadné kúsky, ktoré využívajú jemné kusy kože.

trendy skandinavskych interierov2

 

 

Lepiaca páska

Vedeli by ste si predstaviť požiť lepiacu pásku ako dekoráciu? Pri lepení plagátov dokáže byť netradičným spestrením. Vyzerá to tak, že tento trend sa stane jedným z najobľúbenejších škandinávskych prvkov pri dekorovaní a navyše je finančne nenáročný.

trendy skandinavskych interierov8

 

 

Prúžkované doplnky

V monochromatickom duchu ostávame aj pri doplnkoch. V nich sa zamerajte na štruktúru, potlače. Ideálnym vzorom sú však prúžky, ktoré opäť zdôraznia váš minimalistický prístup.

trendy skandinavskych interierov7

 

 

Papierové svietidlá

Masívne papierové lampióny sa opäť vracajú do módy. Vyberajte si ich však opatrne a tie skutočne veľké umiestnite do priestranných izieb.

trendy skandinavskych interierov4