Americká spoločnosť Un.Box pretvorila opustenú kamennú budovu na štýlové útočisko pre dobrodružných cestovateľov. Vytvorili tak modernú alternatívu k pomerne drahým boutique hotelom.

8

Native Hostel spolu s Bar & Kitchen reštauráciou sa nachádza v centre Austinu a okupuje bývalý dvojposchodový sklad z rou 1980. Budova tiež bola kedysi domovom pivovaru, obchodíkov aj továrni. Hostel si našťastie dokázal zachovať svojho historického ducha a industriálne prvky mu tak v záplave komerčných budov dodávajú na unikátnosti. Tento experimentálny hostel sa rozkladá takmer na 1800 m2, ktoré sú rozdeleé do spacích aj spoločenských zón. Okrem klasických hostelových lôžok tu však nájdete aj sukromné izby, ako aj spomínanú eštauráciu či bar. Cenová kategória je typická hostelová, čím Native Hostel dokáže súperiť aj so štýlovými a drahými boutique hotelmi, ktoré sa začali vo veľkom objavovať.

9

Negatívne vnímanie pojmu hostel tu však úplne stráca význam. Objekt je zariadený unikátnymi, štýlovými kúskami, ktoré rozprávajú svoj vlastný príbeh a popri industriálnej budove pôsobia síce eklekticky, no pritom prívetivo. Okrem cestovateľov však hostel láka aj domácich a to práve svojou kuchyňou, ktorá sa nebojí experimentovať, ale aj concept obchodíkom.

 

zdroj: top-fashion.sk