Interiér bytu v novostavbe vytvorili architekti pre budúceho majiteľa na kľúč. Od prípravy návrhu, tvorby realistických vizualizácii a virtuálnej prehliadky až po výrobu zariadenia prešli štyri mesiace.

byt rusovce 21

Je jednoduchý, svetlý, vzdušný. Pri každom pohľade oko „zavadí“ o umelecký alebo dizajnový detail, zaujímavý solitér a prvky umenia. Pri návrhu interiéru novostavby bytu v Bratislave sa stretol majiteľ so záľubou v umení s dizajnérmi. Autori návrhu zo štúdia Archstyl tvrdia, že podobnosť vnímania krásy sa v dobrom podpísala na ich vzájomnej spolupráci. Jedni i druhí sa snažia nájsť dokonalosť, ktorú možno nikdy ani nenájdu, no motivuje ich to zlepšovať sa.

byt rusovce 09

Zmysel pre detail autori uplatnili v celom 81-metrovom byte. Zaujme vyrezávaný príručný stolík, ručne fúkané svietidlá v jedálni alebo zafrézované úchytky na kuchynskej linke. Koncepciu tvorcov premeny interiéru obohacuje majiteľova zbierka umenia, obrazov a kníh, ktorá dodáva celému bytu jedinečný charakter.

byt rusovce 07

Obývačka je ladená v retro štýle s použitými tradičnými prvkami škandinávskeho dizajnu. Autori o nej tvrdia, že je jednoduchá, svetlá a bez zbytočného nábytku.

byt rusovce 19

V kontraste s obývacou časťou je moderná kuchyňa s jedálňou. Kuchynská linka je bez horných skriniek. O odkladací priestor však obyvatelia bytu neprišli. Je zakomponovaný v pozdĺžnej časti kuchynskej steny. Celá kuchynsko-jedálenská stena ukrýva vstavané spotrebiče a kuchynské skrinky. Navyše slúži aj ako miesto pre posedenie pri stolovaní. Úložný priestor plynulo prechádza do chodby a vizuálne oddeľuje obývaciu časť od vstupnej.

byt rusovce 12

byt rusovce 22

byt rusovce 14

byt rusovce 23

byt rusovce 24

byt rusovce 01

byt rusovce 05

byt rusovce 03

text: bk
foto: Marián Svitek

 

zdroj: www.stavebnictvoabyvanie.sk